نگهداری توله سگ دو ماهه چگونه است؟

صفحه اصلی/سگ/نگهداری توله سگ دو ماهه چگونه است؟

نگهداری توله سگ دو ماهه چگونه است؟

توسط |فوریه 5th, 2019|سگ دسته بندی ها|بدون ديدگاه

دور بودن از مادر، خواهر و برادر برای نگهداری توله سگ دو ماهه به هیچ وجه ساده نیست و تمام محیط اطراف خانه‌ی شما و لوازم و بوهایی که به همراه داره اصلا این موضوع رو برای توله سگ آسون تر نمیکنه. در ادامه یادداشت نگهداری توله سگ دو ماهه چگونه است؟ با بلاگ پتچی همراه باشید.

سعی کنید ترس و استرس توله سگ‌تون رو کاهش بدید و مدت زمان طولانی تری رو باهم دیگه سپری کنید. هر چقدر که در دوران جوانی و سن پایین تر باهاش وقت گذرونی کنید، به همون اندازه رابطه ی شما در زندگی طولانی تر میشه.

دو ماه اول دوران بچگی مثل یک چرخه ی فیزیکی و احساسی برای توله سگ شما هست. توله سگ ها معمولا ۱۸ ساعت در روز رو می خوابن اما اگه توله سگ شما به سرعت اطراف خونه جهش و پرش کرد و از دیوار راست بالا رفت ولی بعدش یک دفعه خوابید تعجب نکنید. این کاملاٌ طبیعی هست و به محض اینکه با محیط اطراف کاملاٌ آشنا بشه، الگو خوابیدنش هم طبیعی تر میشه.

راهنمای آموزش دادن توله سگ دو ماهه برای استفاده از توالت

۱۰ گام برای تربیت خانگی توله سگ

زمان ادرار و مدفوع کردن! رسیدگی به ادرار و مدفوع کردن و گاهی استفراغ کردن میتونه یک تعریف از صاحب خوبی بودن باشه. اتفاقات داخل خانه اجتناب ناپذیرن اما تربیت کردن توله سگ برای استفاده از توالت خودش در خانه نباید یک چالش دشوار باشه. با چند راهنمایی و پیگیری مناسب شما به راحتی میتونید به تربیت و پرورش نیروانا بپردازید.

توله سگ چه مدت زمانی میتونه ادرار یا مدفوع خودش رو نگه داره؟

یک قانون کلی وجود داره که میگه به ازای هر ماه از سن توله سگ، اون میتونه یک ساعت خودش رو نگه داره که یعنی یک توله سگ ۲-۳ ماهه حداکثر ۲ تا ۳ ساعت قادر به نگه داشتن خودش هست.

نگهداری توله سگ دو ماهه

گام اول: یک قفس بخرید

تربیت با قفس یکی از بهترین نوع تربیت کردن هست. قفس رو یک دیوار تقسیم بندی شده در نظر بگیرید که رشد توله سگ رو روش علامت گذاری کردید، اینجوری میتونید اندازه ی قفس رو راحت تر انتخاب کنید. اندازه قفس باید طوری باشه که توله سگ بتونه بلند بشه و بصورت یک حلقه کامل راه بره.

گام دوم: قفس رو به توله سگ‌تون معرفی کنید

قفس باید یک مکان امن برای توله سگ باشه پس یک پتوی نرم یا یکی از تی شرت های قدیمی خودتون که بوی شما روش مونده رو تو قفس قرار بدید تا یک مکان گرم و دنج و راحت رو براش ایجاد کرده باشید. برای اینکه به خوبی با قفس آشناش کنید اول مجبور هستین که بهش باج بدید! مثلا غذاهایی که دوست داره یا اسباب بازی های که بهشون علاقه زیادی داره. اینطوری راحت تر به اون مکان عادت میکنه.

گام سوم: درب قفس رو باز بذارید

درب قفس رو نیم باز قرار بدید تا توله سگ شما به اختیار خودش وارد بشه و وقتی که اون مکان رو به عنوان یک مکان امن شناخت شروع کنید به بسته نگه داشتن درب به مدت زمان کوتاه تر. مثلا اول ۵ دقیقه، بعد ۱۰ دقیقه، بعد ۳۰ دقیقه و همینطور زیادتر کنید تا به هدفتون برسید.

گام چهارم: انتخاب مکان مناسب برای قفس

با نزدیک قرار دادن قفس به خودتون شروع کنید. مثلا وقتی مشغول تماشای تلویزیون هستین یا وقتی دارید با کامپیوتر کار میکنید، قفس رو نزدیک خودتون بذارید. همینطور شب ها که میخوابید قفس رو کنار تخت خودتون قرار بدید تا استرس و نگرانی توله سگ‌تون از دوری از بین بره و کمتر بشه.

گام پنجم: یک نقطه مخصوص به عنوان توالت برای سگ مشخص کنید

سعی کنید همیشه سگ‌تون رو به همون نقاط قبلی که برای ادرار یا مدفوع کردن بردید ببرید. سگ ها با انجام دادن یاد میگیرن، پس هرچقدر که موقعیت های رفتن به همون نقاط قبلی برای توله سگ شما بیشتر باشه، به همون اندازه احساس امنیت بیشتری نسبت به اون نقاط پیدا میکنه و اون نقاط رو ترجیح میده.

گام ششم: به نرمی و ملایمت رفتار کنید خشن و تند نباشید

هرگز با سگ خود دعوا نکنید و سر اون داد نزنید. تنبیه کردن بخاطر اتفاقات خونگی باعث میشه توله سگ‌تون از شما بترسه و وقتی بهش نیاز دارید خودش رو از شما پنهان کنه. همیشه خوراکی های خوشمزه همراه خودتون داشته باشید و سعی کنید زمانی که کار درستی رو انجام میده و یا به نقاط درستی میره بهش جایزه بدید و تشویقش کنید.

گام هفتم: جلوگیری از اتفاقات روزانه

بهترین اقدام یک پیشگیری مناسبه. نظارت و مراقبت در روزهای اول تولد بسیار دشوار هست. یک قلاده  سبک به توله سگ خودتون ببندید. حتی وقت هایی که داخل خونه اس از قلم بازی مخصوص سگ ها برای محدود کردن منطقه حرکت کردنش استفاده کنید و زمانی که منزل نیستین اون رو در قفس قرار بدید.

هرچقدر از حوادث و کثیف کاری مختلف جلوگیری کنید به همین اندازه مراحل تربیت کردن خونگی پیشرفت میکنه.

نگهداری از توله سگ دو ماهه

گام هشتم: خواب بیش از حد

داشتن یک توله سگ دقیقا مثل داشتن یک نوزاد هست. توله ی شما شب ها وقتی تو قفس هست گریه میکنه و معمولا به این خاطر هست که نیاز به ادرار کردن داره. اگر توله سگ شما از خواب بیدار شد و ناله کرد مستقیما از قفس به نقطه مخصوص توالتی که براش مشخص کردید برید.

در اوایل این اتفاق خیلی رخ میده اما با گذشت چند هفته سگ شما به اینکه شب ها بخوابه عادت میکنه و وضعیت بهتر میشه. هیچ وقت سگتون رو شب ها تو خونه رها نکنید چون ممکن هست اتفاقات اجتناب ناپذیری پیش بیاد و خونه رو کثیف کنه.

گام نهم: زمان بندی یک کلیده

همیشه حواستون به ساعت باشه. شما باید هر بار که سگ‌تون رو از قفس خارج می کنید اون رو به نقطه ای که به عنوان توالت براش مشخص کردید ببرید. همینطور ۱۵ دقیقه بعد از هر وعده ی غذایی و بعد از مدت زمان طولانی که مشغول بازی کردن بوده.

گام دهم: نظافت سریع

سعی کنید همون لحظه ای که توله سگ‌تون کثیف کاری انجام میده اون رو تمیز کنید این باعث میشه که مبل یا کمد دیواری رو با اون نقطه توالت مخصوص خودش اشتباه نگیره.

گام یازدهم: صبوری یک مزیته!

تربیت خونگی یک فرایند زمان بر هست و باید برای نتیجه گرفتن صبور باشید. اکثر توله سگ ها چیزی حدود شش ماه طول میکشه تا به خوبی تربیت بشن. توله سگ شما هر روز بیشتر و بیشتر یاد میگیره، پس مثبت فکر کنید و به تلاش ها و فعالیت خودتون ادامه بدید.

 

 

ثبت ديدگاه