انواع نژاد سگ پا کوتاه

صفحه اصلی/سگ/انواع نژاد سگ پا کوتاه

انواع نژاد سگ پا کوتاه

تعدادی سگ کوچیک وپاکوتاه وجود دارن اما فقط تعداد کمی از اونها واقعا از گونه ی سگ های کوتوله هستن. با اینکه بعضی از گونه ها دچار مشکل کوتاه قدی میشن، سگ های پاکوتاه برای کابری های خاصی به این گونه پرورش داده شدن. همچنین انواع نژاد سگ پا کوتاه وجود داره و ما میخوایم درمورد سگ هایی صحبت کنیم که با وجود پاکوتاهی، سایز استانداردی دارن.در ادامه با پتچی همراه باشید.

پاگ

پاگ یک سگ نژاد پا کوتاهه.یه سگ تحسین برانگیزه که در نوعی از اون پوزه هم کوچیکه. اولین بار تو چین پرورش داده شده و تو قرن 16 و 17 میلادی به اروپا برده شده که خیلی هم طرفدار داشته.

پاگ-Pug

داشهوند

این گونه آلمانی در واقع برای شکار گورکن ها پرورش داده شده و پاهای کوچیکش برای خزیدن به داخل کمینگاه گورکن ها مناسبه. همه ی گونه های داشهوند، جزو نژادهای سگ پا کوتاه هستن.

پملروک ولش کرگی

این سگ برای جمع کردن گله گاوها پرورش داده شده و پاهای کوچیکش باعث میشد که از گاوها لگد نخوره. این گونه دیگه خیلی تومزارع استفاده نمیشه اما گاهی برای جمع کردن گاو و گوسفند استفاده میشه.

پملروک ولش کرگی-Pembroke Welsh Corgi

کاردیگان ولش گرکی

این سگ قدیمی ترین نوع گرکی ست و به عنوان سگ گله استفاده می شده. دقیقا مثل پملروک، پاهای کوچیکش از لگد خوردن جلوگیری میکنه.

بولداگ انگلیسی

این سگ با وجود جثه ی بزرگش، پاهای کوتاه و عجیبی نسبت به سگ هایی با اندازه ی استاندارد داره و این باعث  میشه که پاهاش شبیه قورباغه و پوزه ش کوچیک باشه.

بولداگ-Bulldog

بولداگ فرانسوی

این سگ هم مثل همنوع انگلیسی خود پا و پوزه ی کوچیکی داره و از ترکیب دو نوع بولداگ و سگ موشگیر فرانسوی به وجود اومده.

باست هوند

این سگ نوع کوتاه قد بلاد هونده و برای بوییدن پرورش داده شده. همچنین  اسمش از کلمه ی باس به معنی پایین میاد.

دندی دینمنت تریر

این نوع خاص از تریر اهل اسکاتلنده و برای شکار گورکن  و سمور آبی استفاده میشده. اکنون هم به عنوان سگ نگهبان و هم به عنوان حیوون خونگی به کار گرفته میشه.

دندی دینمنت تریر-Dandie Dinmont Terrier

اسکای تریر

این تریر هم اهل اسکاتلند و جزیره ی اسکای هست. در واقع برای شکار سمور آبی و روباه تو زمین سنگی پرورش داده شدن. بر طبق اسنادی ، از قرن 16 مردم طرفدر پوشش بلند و زیبای این گونه بودن.

اسکاتیش تریر

با اینکه این سگ تریر در ابتدا توی آمریکا معروف شد؛ چون خیلی از رئیس جمهورها ازاین نوع سگ داشتن، اما این گونه از اسکاتلند سرچشمه گرفته و برای شکار جانوران موذی و سمور آبی و روباه استفاده میشده.

توسط |نوامبر 12th, 2018|سگ|بدون ديدگاه

ثبت ديدگاه