نگهداری از بچه گربه

صفحه اصلی/گربه/نگهداری از بچه گربه

نگهداری از بچه گربه

توسط |مارس 27th, 2019|گربه دسته بندی ها|بدون ديدگاه

جواب اینه که خیلی هاشون رو میشه. به خصوص اگه تو سنین پایین تر خونه بیارید و  اجتماعی اش کنین. البته گربه های بزرگ تر هم خونگی میشن اما به نظر میرسه اونهایی که راحت تر با شرایط خونه کنار میان، بیرون به دنیا نیومدن و گم شدن و یا رهاشون کردن. در ادامه یادداشت نگهداری از بچه گربه با بلاگ پتچی همراه باشین!

متخصصین میگن که برای تبدیل گربه بیرونی به خونگی باید صبر داشته بشین و بدونین که ارزشش رو هم داره. هر گربه ای متفاوته، بنابراین زمان تغییر رفتارش هم تفاوت داره و باید تلاش کنین و نباید عجله کنین.

نگهداری از بچه گربه

همونطورکه گفتیم، اهلی کردن بچه گربه ها (بین 6 تا 12 هفتگی) راحت تره. به دلیل اینکه عموما گربه های بیرونی جثه ی کوچیک تری دارن و شما هم سنشون رو نمیدونین، باید هر چه سریع تر به دامپزشک مراجعه کنین و انگل زدایی و واکسیناسیون و اقدامات اولیه رو قبل از بردن به خونه تون انجام بدین.

مسئله ی دیگه ای که در مورد نگهداری از بچه گربه وجود داره اینه که بهتره که بذارین که گربه با سرعتی که دوست داره یاد بگیره و شما هم با غذا و بازی تشویش کنین. بهتره ابتدا جایی محدود بشه و فقط با فاصله ای مناسب بتونه شما رو ببینه، صداتون رو بشنوه و بوی بدنتون رو حس کنه.

میتونین از پر برای بازی استفاده کنین. بهتره زیاد به چشماش خیره نشین چون در این صورت گربه ها احساس خطر میکنن. وقتی گربه تون به نوازش عادت کرد، بهتره فقط جاهایی رو که خودش مشکلی نداره نوازش کنین که معمولا سر و پشت گردنه. با استفاده از تشویقی گربه هم میتونین عادتش بدین که از دستتون غذا بخوره.

نگهداری از بچه گربه چگونه است

اگه گربه ای درست اجتماعی بشه و زمان مناسب و توی سنین کم وارد خونه بشه، رفتارش با گربه های خونگی دیگه تفاوتی نمیکنه. اما اگه گربه ای که از بیرون میارید، بزرگساله، مشخص نیست که چقدر طول مکشه که رفتارش درست بشه. بعضی از گربه ها هیچ وقت به نشستن روی پا ی آدم ها عادت نمیکنن ولی ممکنه بقیه شون مشکلی نداشته باشن.

بعضی ها فکر میکنن که ارزشش رو داره که برای تبدیل یه گربه ی وحشی به گربه ی خونگی تلاش کرد، به دلیل اینکه اعتماد و عشقی که بین هر دو ایجاد میشه، خیلی قویه.

مقاله نگهداری و مراقبت از بچه گربه های یتیم هم میتوانید مطالعه کنید.

ثبت ديدگاه