نگهداری از بچه گربه

صفحه اصلی/گربه/نگهداری از بچه گربه

نگهداری از بچه گربه

توسط |مارس 27th, 2019|گربه دسته بندی ها|بدون ديدگاه

جواب اینه که خیلی هاشون رو می شه به خصوص اگه تو سنین پایین تر خونه بیارید و  اجتماعی اش کنین. البته گربه های بزرگ تر هم خونگی می شن اما به نظر می رسه اونهایی که راحت تر با شرایط خونه کنار میان، بیرون به دنیا نیومدن و گم شدن و یا رهاشون کردن. در ادامه یادداشت نگهداری از بچه گربه با بلاگ پتچی همراه باشین!

.video_embed_frame {
position: relative;
}

.video_embed_frame iframe {
position: absolute;
top: 0;
left: 0;
width: 100%;
height: 100%;
}

متخصصین میگن که برای تبدیل گربه بیرونی به خونگی باید صبر داشته بشین و بدونین که ارزشش رو هم داره. هر گربه ای متفاوته، بنابراین زمان تغییر رفتارش هم تفاوت داره و باید تلاش کنین و نباید عجله کنین.

نگهداری از بچه گربه

همونطور که گفتیم، اهلی کردن بچه گربه ها (بین 6 تا 12 هفتگی) راحت تره. به دلیل اینکه عموماً گربه های بیرونی جثه ی کوچیک تری دارن و شما هم سنشون رو نمی دونین، باید هر چه سریع تر به دامپزشک مراجعه کنین و انگل زدایی و واکسیناسیون و اقدامات اولیه رو قبل از بردن به خونه تون انجام بدین.

مسئله ی دیگه ای که در مورد نگهداری از بچه گربه وجود داره اینه که بهتره که بذارین که گربه با سرعتی که دوست داره یاد بگیره و شما هم با غذا و بازی تشویقش کنین. بهتره ابتدا جایی محدود بشه و فقط با فاصله ای مناسب بتونه شما رو ببینه، صداتون رو بشنوه و بوی بدنتون رو حس کنه.

میتونین از پر برای بازی استفاده کنین. بهتره زیاد به چشماش خیره نشین چون در این صورت گربه ها احساس خطر می کنن. وقتی گربه تون به نوازش عادت کرد، بهتره فقط جاهایی رو که خودش مشکلی نداره نوازش کنین که معمولا سر و پشت گردنه. با استفاده از تشویقی گربه هم میتونین عادتش بدین که از دستتون غذا بخوره.

نگهداری از بچه گربه چگونه است

اگه گربه ای درست اجتماعی بشه و زمان مناسب و توی سنین کم وارد خونه بشه، رفتارش با گربه های خونگی دیگه تفاوتی نمی کنه. اما اگه گربه ای که از بیرون میارید، بزرگساله، مشخص نیست که چقدر طول مکشه که رفتارش درست بشه. بعضی از گربه ها هیچ وقت به نشستن روی پای آدم ها عادت نمیکنن ولی ممکنه بقیه شون مشکلی نداشته باشن.

بعضی ها فکر میکنن که ارزشش رو داره که برای تبدیل یه گربه ی وحشی به گربه ی خونگی تلاش کرد، به دلیل اینکه اعتماد و عشقی که بین هر دو ایجاد میشه، خیلی قویه.

مقاله نگهداری و مراقبت از بچه گربه های یتیم هم میتوانید مطالعه کنید.

ثبت ديدگاه