علاقمند کردن گربمون به باکس

صفحه اصلی/گربه/علاقمند کردن گربمون به باکس

علاقمند کردن گربمون به باکس

یکی از دغدغه های صاحبان گربه، استفاده از باکس برای گربشونه. گاهی بنظرمیاد غیرممکنه که گربه حاضر بشه داخل باکس حمل و نقل بره. داخل باکس رفتن برای انتقالش به دامپزشکی، مسافرت یا هر زمان دیگری که نیاز به جابه جایی هست، میتونه خیلی کار سخت و استرس زایی هم برای گربه و هم صاحباشون باشه. با این حال، این یه واقعیته که هر گربه در برخی مواقع زندگی خود نیاز به رفتن داخل باکس حمل داره، که بایستی اینکارو ترجیحا با حداقل استرس، سروصدا و سختی برای گربه انجام بدیم! در این مقاله میخوام بهتون بگم که چیکار کنین که با کمترین استرس گربتون رو برای رفتن به داخل باکس متقاعد کنین و حتی علاقمند کردن گربمون به باکس بشید، پس در ادامه با پتچی همراه باشید.

Cat carry case-3

انواع مختلف وسایل حمل گربه

وقتی که درمورد حمل گربه صحبت میکنیم، بیشتر ما تجسممون از یه وسیله حمل گربه، باکس های پلاستیکی محکم استاندارد با در باز شو سیمی یا یه باکس فلزی بزرگ که اغلب برای گربه و سگ استفاده میشه هست، ولی گزینه های راحت تر و کم استرس زا تری هم وجود دارن. برخی از گزینه هایی که باید مورد توجه قرار گرفته بشه عبارتند از: باکس های چرخ داری که به همراه محفظه یا صندلی، به جای جعبه، و محفظه های پارچه ای محکم هستند که میتونه قسمتیش توری باشه که این امکان رو برای حیوون داره که میتونه بیرون رو نگاه کنه.

فروشگاه ها باکس های مختلفی دارن، فقط کافیه باکسی که میخرین به اندازه کافی محکم و قوی باشه و در محافظش هم جوری باشه که حیوونتون نتونه بازش کنه.

ارتباط منفی با باکس

اگر گربتون باکس رو فقط زمانی ببینه که میخواین اون رو داخل باکس بزارین و به جای ناخوشایندی مثل دامپزشکی ببرین، قطعا گربتون برای رفتن باکس گربه بی میل خواهد بود. گربه ها محصور شدن روهم دوست ندارن، پس سعی کنین باکس هایی براشون تهیه کنین که کمتر این حس هارو بهشون بده. اگر گربتون قبلا تجربه بدی از باکس داشته باشه، هنگام رانندگی سروصدا میکنه یا خودش رو به باکس میکوبه یا در دامپزشکی وقتی سگی رو میبینه، میلرزه، بایستی تلاش کنین که حسش نسبت به باکس خوب بشه و اون رو بپذیره.

Cat carry case-باکس گربه

اگر گربتون تجربه بدی از بودن در یک باکس داشته باشه، بهتره اون رو با یه باکس جدید جایگزین کنین. مخصوصا در مورد گربه هایی که بخاطر استرس داخل باکس حملشون دستشویی کردن چون بعد از شستن هم بوی آن باقی میمونه.

جای نرم و امن

باکس حمل و نقل گربه ها بایستی ازملافه ای پوشیده شده باشه که نرم باشه و گربتون رو از هرگونه آسیبی محافظت کنه و امنیت براش ایجاد کنه. بیشتر گربه ها در طول حمل و نقل ترجیح میدن که پنهان بشن، بنابراین باکس میتونه شامل یه پتو سبک و شل باشه که در صورت تمایلش بره زیر اون و خودش رو مخفی کنه.

باکس حمل گربتون رو جزو وسایل خونه کنین

اگر ممکنه، باکس حمل گربتون رو به صورت باز در نقاط مختلف خانه قرار بدین، به خصوص در طول زمان هایی که برای یه سفر در حال برنامه ریزی هستین. این باعث میشه که گربتون هرموقع که میخواد ازش استفاده کنه و باکسش مثل وسایل دیگه منزل عادی به نظر برسه و غیر عادی و تهدید آمیز نباشه. در عین حال میدونین که گربه ها مشام خیلی قوی دارن و نسبت به بوهای غریب و نا آشنا عکس العمل نشون میدن و باعث ناراحتیشون میشه، با قرار دادن باکس گربتون در خانه، بوی جدید با بوی وسایل منزل مخلوط میشه و عادی میشه.

غذا و تشویقی دادن

سعی کنین ظرف غذای گربتون رو داخل باکس حملش بزارین چون نسبت به غذاش، حس خوبی داره و این باعث تشویق شدن گربتون میشه که با اراده و خواست خودش داخل باکسش بره.به هیچ عنوان یکدفعه و بدون هیچ سر و صدایی، در باکسش رو نبندین. اگرچه میتونه کارساز باشه برای وقت هایی که گربتون رو در مدت زمان کوتاهی، قبل اینکه بخواد از باکس خارج بشه، باکس رو جابه جا کنین، اما برای جا به جایی های طولانی بسیار استرس زا خواهد بود و تجربه ی بد براش میسازه در نتیجه بایستی بستن درب باکس رو طوری انجام بدین که گربتون با کمترین استرسی، مایل به موندن به داخل باکس باشه.

Cat carry case-باکس گربه

کت نیپ و feliway

کت نیپ گیاهیه که گربه ها دیوونه بوش هستن و حس خوبی رو براشون ایجاد میکنه. شما میتونین برای گربه ی مضطرب و ترسوتون در راه های طولانی، با استفاده از این محصول، مسیر روراحت تر کنین.اسپری کت نیپ رو داخل ظرف غذا یا روی ملافه اش بزنین و بخاطر داشته باشین که اثر این اسپری ها چند ساعت بیشتر نیست. در نتیجه بایستی حتما تمدید کنین.

از دردسترس بودن وآماده بودن باکس مطمئن باشین

درحالیکه در اغلب زمان ها، سفر با گربه به وسیله باکس حمل، به دقت از قبل برنامه ریزی شده است، فراموش نکنین که در شرایط اورژانسی (مثل زمان هایی که گربتون بدون پیش بینی، مریض بشه یا مجروح شه) بایستی به باکس دسترسی داشته باشین و سریعا دست به کار بشین. در نتیجه اون رو جایی قرار بدین که بتونین سریع پیداش کنین و ازش استفاده کنین. مطمئن شید که راحت و مطمئن باشه وجایی بذارینش که محلش رو فراموش نکنین.

با دقت رانندگی کنین

زمانی که گربتون توی ماشینه خیلی مهمه که با دقت و آرامش رانندگی کنین، ازایجاد هرگونه ترس و استرس برای گربتون خودداری کنین. گربه ها میتونن دچار ماشین گرفتگی بشن، و حتی گربه هایی که دچار این حالت نمیشن هم ممکنه احساس خوشایندی نداشته باشن و دچار استرس بشن. در صورت امکان، سعی کنین از مسافت های کوتاه شروع کنین تا گربتون به بودن در باکس داخل ماشین عادت کنه و یکدفعه ای با یک استرس بزرگ مواجه نشه.

البته فراموش نکنین که باکس گربتون رو وقتی در ماشین قرار میدین حتما از کمربند برای حفظ ایمنی باکس و تکون ها و توقف های ناگهانی ، استفاده کنین.

محصولات مرتبط

باکس Organizer دارای محفظه لوازم مورد نیاز برند فرپلاست

باکس دارای محفظه لوازم مورد نیاز

جای خواب مسقف آلوئو طرح طوسی و کرم برند فرپلاست Ferplast

جای خواب مسقف برند Ferplast

توپ بازی گربه نئون چراغدار برند فرپلاست Ferplast

توپ بازی گربه نئون چراغدار برند Ferplast

ثبت ديدگاه