آیا سگ شما استرس دارد؟ 4 نشانه استرس در سگ ها

صفحه اصلی/سگ/آیا سگ شما استرس دارد؟ 4 نشانه استرس در سگ ها

آیا سگ شما استرس دارد؟ 4 نشانه استرس در سگ ها

توسط |ژانویه 6th, 2020|سگ دسته بندی ها|بدون ديدگاه

چه بخواهید چه نخواهید سگ شما دچار استرس می شود. شدت و تعداد دفعات این اتفاق از هر سگ تا سگی دیگر متفاوت است. اما نشانه های مشترکی در سگ ها وجود دارد که می توان با توجه به آنها گفت سگ دچار استرس هیت یا نه. در این نوشته به بررسی 4 نشانه استرس در سگ ها می پردازیم.

مانند انسان ها سگ ها استرس خود را به شیوه های مختلف بروز می دهند. به عنوان یک صاحب سگ مسئولیت پذیر شما وظیفه دارید تا این علائم و نشانه ها را شناسایی کنید و مطمئن شوید که می توانید مشکل را برطرف کنید تا سگ شما زندگی خوشحال و سالمی داشته باشد.

در ادامه ی این نوشته با بلاگ پتچی همراه باشید تا با هم به بررسی این نشانه ها بپردازیم.

مشکل در غذا خوردن

در واقع در ابتدا باید بگوییم که اگر سگ غذا نمی خورد مستقیما دلیلش وجود استرس نیست و می تواند دلایل دیگری داشته باشد. مشکلات تغذیه ای در سگ ها می تواند نشانه هر چیزی باشد.

اما اگر مشکلات گوارشی مانند یبوست، اسهال و یا استفراغ بیش از 2 هفته در سگ شما مشاهده شدند مطمئنا مشکلی وجود دارد وشما باید سریعا حیوان را پیش دامپزشک ببرید.

دامپزشک می تواند دلیل این ناهنجاری را شناسایی کند و اگر عاملی خارجی باعث استرس سگ شما شده باشد می توانید با کمک او به آن پی ببرید و مسئله را پیگیری کنید.

خشونت های ناگهانی

رفتارهای خشونت آمیز در سگ ها بسیار خطرناک هستند و به خصوص اگر نسبت به شخص یا حیوانی خاص این رفتارها را انجام دهند بهتر است که که از آنها دور شوند.

قطعا تجربه یک رفتار خشونت آمیز از سمت حیوان خانگی بسیار ناراحت کننده خواهد بود اما اگر او قبلا از این دست رفتارها نداشته است باید به موضوع رسیدگی شود.

سگ ها وقتی استرس دارند رفتارهای خشن نشان می دهند. این موضوع می تواند از سر درد و یا خوردن یک داروی خاص هم بوجود بیاید. بهتر است با دامپزشک مشورت کنید تا شرایط را بهتر درک کنید.

کارخرابی اتفاقی

اگر شما یک سگ آموزش دیده در خانه خود نگهداری می کنید حتما به او یاد داده اید که باید در ظرف و یا نقطه ی مخصوصی ادرار کند. اگر او بیرون از محل مشخص شده کارخرابی کرده این می تواند نشانه ی استرس باشد.

باید سعی کنید دلیل این موضوع را مشخص کنید. آیا جای او راحت نیست؟ اگر سگ بیرون از خانه کار خود را انجام می دهد چک کنید که آیا عاملی آنجا هست که او را می ترسناد؟

سن سگ در این مورد خیلی مهم است. اگر سگ شما در پیری به سر می برد شاید استرس عامل این موضوع نیست و چون او مثل قبل سریع و چابک نیست این اتفاق در خانه افتاده است.

بی خوابی و یا پرخوابی

اگر سگ شما بیشتر یا کمتر از حد معمول می خوابد یک جای کار ایراد دارد. استرس قطعا می تواند یکی از دلایل بوجود آمدن ناهنجاری در برنامه خواب سگ ها باشد.

اختلالات خواب در دراز مدت می تواند نشانه ی مسائل وخیم تری باشد، پس اگر سگ شما این مشکل را برای بیش از 2 هفته داشته است بهتر است دامپزشک را در جریان قرار دهید.

و نکته ی آخر اینکه هیچکدام از این علائم نمی توانند مطلقا به معنای وجود استرس در سگ باشند. هیچکس بهتر از شما سگتان را نمی شناسد. ممکن است رفتاری در سگ شما اتفاق بیفتد که از نظر شما نشانه ی استرس است، پس بهتر است رفتارهای سگ خود را زیر نظر داشته باشید و محیطی امن و آرام برای او بوجود بیاورید.

ثبت ديدگاه