گربه بی‌مو

صفحه اصلی/گربه/گربه بی‌مو

گربه بی‌مو

درحالی که بیشتر گربه ها با پوشش نرم و خز دارشون شناخته میشن یک سری هم هستن که به نداشتن اینها معروف اند. گربه های کچل یا گربه بی مو همینطور که کاملا شناخته شده هستن، به اصلاح و شونه کردن ویژه ای نیاز دارن و دارای شخصیت متفاوتی هستن.در ادامه با پتچی همراه باشید.

پس آماده باشید تا کمی بیشتر راجع به این گربه های خاص و درمورد نژادهای ویژه تا سلامت و نیازهاشون آشنا بشیم و به این سوال که آیا این گربه های کچل یا بی مو میتونه برای شما مناسب باشه یا نه، پاسخ بدیم.

Minskin

چطور از یک گربه ی بی مو مراقبت کنیم؟

اولین چیز مهم اینه که قبل اینکه شما بخواید یک نژاد گربه بی مو رو به خونه بیارید باید این رو بدونید که این گربه ها به مراقب های خاصی برای اصلاح و شونه کردنشون وهمینطور مراقبت های پوستی و سلامتی نیاز دارن.

اصلاح و شونه کردن

بعضی از گربه ها ممکن هست که روی پوستشون پرزهایی داشته باشند و بعضی ها هم کاملا کچل هستند. در هر صورت اونها فاقد موهای بلند برای جذب چربی پوستشون هستن، پس نیاز به حمام کردن بیشتری دارن.

اگر به خوبی و با دقت اصلاح و حمام نشن ممکن هست که بدنشون چسبنده بشه و یا دچار مشکلات پوستی بشن. از یک شامپو مخصوص گربه های بی مو استفاده کرده و سعی کنید که تقریبا هفته ای یک بار گربه‌تون رو حمام بدید.

بعضی از گربه های بی مو حتی مژه هم ندارند، به همین خاطر خاک و آلودگی راحت تر به چشم هاشون نفوذ می کنه. پس از چشم هاشون هم باید مراقبت بشه. برای این کار از یک پارچه نم دار استفاده کنید و به آرومی چشم هاشون رو پاک کنید.

Minskin

حساسیت به دما

آیا یک گربه بی مو دچار آفتاب سوختگی میشه؟ گربه های بی مو سرما میخورن؟ البته که بله. گربه های کچل و بی مو به هردوی اینها یعنی آفتاب و سرما حساس هستن.

اگر دمای هوا در حال پایین اومدن بود، یک لباس تن گربه‌تون کنید که اون رو گرم نگه داره. همینطور زمانی که آفتاب در حال غروب کردنه، گربه های بی مو (و حتی بقیه نژادهای اونها) باید داخل خونه نگهداری بشن. سایه و لباس های مناسب و محدود کردن آفتاب گیری در ساعت های غیر اوج میتونن به حفظ سلامتی گربه ی شما کمک بزرگی بکنن. هرگز از کرم های ضد آفتاب انسان ها برای گربه ها استفاده نکنید.

تغذیه سالم

گربه های بی مو متابولیسم سریعی دارند و ممکن هست که کمی بیشتر از گربه های عادی غذا بخورن چون باید فعالیت بیشتری نسبت به گربه های عادی برای گرم شدن خودشون انجام بدن. حتما مطمئن بشید که غذای مناسب و خوبی برای گربه ‌تون تهیه می کنید و به اندازه کافی باشه. همچنین هر روز آب کافی به گربه‌تون بدید.

Elf Cat

آیا گربه های بی مو هایپوآلرژيک هستند؟

ممکنه اینطور به نظر بیاد که گربه های کچل آلرژی دارن اما اینطور نیست. گربه های بی مو هایپوآلرژيک نیستن. اونها هم پروتئین  fuelدر بدنشون تولید می کنن که ماده ایست در ترشحات بزاقی که سبب ایجاد حساسیت در اون دسته از اشخاصی میشه که به گربه ها حساس هستند.

هرچند که گربه های بی مو مقدار خیلی کمی از این پروتئین رو ترشح می کنن، ولی چون مثل گربه های عادی ریزش مو ندارن کمتر این ماده روی فرش ها و مبل ها باقی میمونه. بنابراین برخی افراد که دارای آلرژي هستند ممکن هست که زندگی کردن با گربه های بی مو براشون راحت تر باشه.

آیا گربه های بی مو حیوانات خانگی خوبی هستن؟

گربه های بی مو حیوانات خانگی خیلی عالی ای هستن. شاید کمی دمدمی مزاج بنظر بیان ولی زیر همه ی اون چین و چروک های روی بدنشون یک گربه ی مهربون هست که خیلی خوش اخلاق و کنجکاوه. در ادامه میتونید کمی بیشتر با انواع این گربه ها آشنا بشید.

نژاد گربه های بی مو چیه؟

ممکنه برخی از مردم شنیده باشن که گربه های بی مو از نژاد اسفینکس ها Sphynx)) هستن اما آیا میدونستید که نژادهای دیگه ای هم از گربه های بی مو وجود دارن؟ پنج مورد از نژاد های گربه های کچل رو در ادامه میتونید ببینید .

Elf Cat

۱- اسفینکس

شیرین, خنگ و مشتاق هستن و بخوبی میتونن همراه و دوست شما بشن. بطور کلی علاقه زیادی به ورزش کردن دارن و عاشق این هستن که بین مردم باشن (حتی در کنار برخی سگ ها) و رفتار بسیار دوستانه ای با تمام کسایی که میبینن دارن. همه ی اسفینکس ها کچل نیستن. بعضی از اونها کمی پرز روی بدنشون دارن که باعث میشه وقتی اونها رو لمس میکنید حس مخملی بودن بهتون دست بده و ممکنه الگو های پوستی خیلی متفاوتی هم داشته باشن.

۲- پیتربالد

پیتربالدها بسیار کنجکاو، ظریف، باهوش و با رفتار دوستانه و اجتماعی هستن. اونها ژن متفاوتی نسبت به اسفینکس ها دارن و ژنی که این گربه‌های بی‌مو رو هدایت میکنه بیشتر از اینکه فرمان‌بر باشه، سلطه‌گر هست. همچنین ممکنه که پوشش های مختلفی داشته باشن؛ از کاملا کچل گرفته تا تقریبا کرکی، و ساختار استخوان بندی اونها نسبت به اسفینکس ها کمی ظریف تر هست.

۳ – Donskoy

ترکیبی از پیتربالدها و سیامی ها که بخاطر داشتن انگشتان پرده ای به راحتی قابل شناسایی هستن. این نوع از گربه های کچل چین و چروک های بیشتری نسبت به اسفینکس ها دارن اما رفتارشون کاملا مثل اسفینکس هاست: اجتماعی، مهربون و خوش اخلاق.

  ۴ – Minskin

این گربه های کوچولو ترکیبی از نژاد اسفینکس ها و مانچکین ها هستن. شاید پاهای کوتاهی داشته باشن اما خصوصیات خیلی بزرگی دارن. دوستانه و مهربون و همینطور یک دوست بسیار عالی. خیلی هم شبیه به گربه های بی مو هستن. پوستشون هم بیشتر در قسمت های دور صورت، گوش ها، دم و پاها چین و چروک داره.

۵ – Elf Cat

چیزی که این گربه رو از بقیه گربه ها متمایز کرده گوش هاشه. این گربه ها که ترکیبی از نژاد اسفینکس ها و آمریکن کرل اند، خیلی اجتماعی، فعال، بازیگوش و مثل بقیه همتاهای خودشون مهربان، وفادار و دوستانه هستن.

محصولات مرتبط

اسباب بازی گربه Duvo مدل plush interactive همراه کت نیپ

اسباب بازی گربه Duvo همراه کت نیپ

باکس دارای محفظه برند فرپلاست

خوشبو کننده خاک گربه برند Gim cat با عصاره وانیل

خوشبو کننده خاک گربه برند Gim cat با عصاره وانیل

توسط |نوامبر 17th, 2018|گربه|بدون ديدگاه

ثبت ديدگاه