شستشوی سگ هاسکی

صفحه اصلی/سگ/شستشوی سگ هاسکی

شستشوی سگ هاسکی

سگ هاسکی قطعا این روزها یکی از محبوب ترین و دوست داشته شده ترین نژادهای سگ در تمام دنیا است. این سگ ها باهوش، زیبا و بسیار دوست داشتنی هستن و می تونن همراه و همخونه ی خوبی برای شما باشن. اما این سگ ها کمی هم لجباز و خودسر هستن که گاهی زندگی رو باهاشون مشکل می کنه. در ادامه ی یادداشت شستشوی سگ هاسکی به بررسی یکی از این مشکل ها و راه حل های موجود می پردازیم. با پتچی همراه باشین.

شستن سگ هاسکی

شستن این سگ به خاطر اندازه ش، کمی چالش برانگیزه. بعضی هاشون عاشق آب هستن و بعضی هاشون بدشون میاد. اگه هاسکی شما جزو گروه دومه، کارتون سخت میشه.

مراجعه به فروشگاه حیوانات خانگی

اول در مورد شست شوی سگ هاسکی حرف میزنیم و بعد در مورد لجبازی و رفتاری های بدش. لازم به گفتن نیست که راحت ترین راه شستنش، مراجعه به فروشگاه حیوانات خانگی هست که فضای مخصوص این کار رو داره. این مراکز ابزار و وسایل مخصوص رو برای شست و شوی سگ تون دارن و در اقع اونا با سختی هاش کنار میان، نه شما.

اگه شما بخواین خودتون این کار رو انجام بدین، چند راه وجود داره. میتونین به مراکزی مراجعه کنین که مانند مکان هایی است که در پاراگراف قبل ذکر شد، با این تفاوت که وسایل رو خودتون میبرین و خودتون سگ رو میشورین.

 

شستن سگ هاسکی

 

شستشوی سگ هاسکی در حیاط خانه

راه دیگه تون اینه که ببریدش تو حیاط تون که حوض داره. بهتره که حتما جایی حمومش کنین که وان و آب گرم داشته باشه که بهتر از حوض و آب سرده و سگ تون کمتر اذیت میشه و البته کار شما راحت تر میشه.

اگه بخواین تو حیاط بشورینش، یه راهی هست که میشه این کار رو آسون تر کرد. حتما شنیدین که میگن “اگه سرش رو کنترل کنین، میتونین بدنش رو کنترل کنین” همین روش رو میتونین برای حموم کردن سگ تون استفاده کنین. به این صورت که دوتا بند رو از دو جهت مخالف به جایی ببندین و هر دو رو به قلاده ش وصل کنین تا سرش کنترل بشه .

برای شست و شوی اسب هم از این روش استفاده میشه. علاوه بر این که این یکی از امن ترین روش هاست، می تونین بدون کمترین تلاش، شست وشو رو انجام بدین.

خب بعداز شست و شو ، یه سری نکته هست که برای نرم کردن و کاهش ریزش موهاش باید بهش توجه کنین.

یه شامپو انتخاب کنین که نرم کننده داشته باشه تا هم خشکی پوست رو از بین میبره و هم موهاش رو براق و صاف می کنه. شامپو رو حدود 10 تا 15 دقیقه روی بدنش بمالید و بذارید بمونه. سرش رو برای لحظات آخربذارین.

 

شستن سگ هاسکی

 

بعد از اون، بشورینش و دوباره این کار رو انجام بدین تا مطمئن بشین که همه ی کثیفی ها پاک شده. اگه کامل تمیز نشه، ممکنه کثیفی ها به فرش بماله و همیشه فرش تون کثیف دیده بشه.

بعد شستن، اجازه بدین که سگ تون خودش رو تکون بده و تاحدودی خشک بشه. شستن سگ باعث ریختن مقدار زیادی از موهاش میشه و خیلی ها توی این مرحله ، سگ شون رو شونه می کنن. اما توی این مرحله موهاش هنوز نم داره و خیلی  کار سختیه.

اما یه راه بهتری هم هست. از یه وسیله استفاده کنین که باد بدمه و موها رو از بدن جدا کنه. با این راه هم خشک میشه و موهای سست شده، جدا میشه. مطمئنا با روشی که گفته شد، موها همه جا میریزه. البته خیلی هم مهم نیست چون پوشش سگ تون عالی میشه و میتونین با جاروبرقی موهایی که همه جا ریخته رو جمع کنین. مطمئن باشین که اونقدرها که فکر میکنید، بد نیست.

اگه فکر میکنین کار چالش برانگیزیه، بهتره یه بار انجامش بدین. حتی میتونین ارتباط تون رو با سگ تون بهتر کنین. حتی اگه تو این کار موفق نشدین، میتونین از مراکزی که گفته شد استفاده کنین.

توسط |دسامبر 24th, 2018|سگ|بدون ديدگاه

ثبت ديدگاه