حیوانات خانگی موجوداتی بسیار دوست داشتنی هستن که می تونیم با محبت به اونها نوع جدیدی از عواطف و احساسات رو تجربه کنیم. سرپرستی از موجودات مهربان و وابستگی به اونا می تونه آرامش فکری خوبی رو برای شما ایجاد کنه. اما این نکته رو هم باید در نظر داشته باشین که نگهداری از یک حیوان خانگی دارای شرایط و اصول اساسی است، زیرا هم‌زیستی با این حیوانات در صورت عدم رعایت نکات کلیدی هم برای شما و هم برای این موجودات دوست داشتنی، می تونه خطر آفرین باشه!

حیوان خانگی

همونطور که می‌دونین در اصطلاح به کلیه حیواناتی که به عنوان همدم انسان در منزل نگهداری میشن، حیوانات خانگی گفته میشه. این تعریف گستره، میتونه شامل گونه‌های زیادی از موجودات میشه که خودشون به دو مجموعه کلی از حیوانات خانگی متداول مانند: پرندگان زینتی، سگ ،گربه و… یا حیوانات خانگی غیر متداول مانند: ایگوانا، انواع مار، خرگوش، میمون و… را تقسیم میشه.

حیوان خانگی

بدون شک با گذشتن مدت زمان کوتاهی از حضور داشتن این حیوانات در کنار خانواده شما، صمیمت و محبتی ایجاد خواهد شد که ممکنه از اون به بعد این حیوانات رو بعنوان یکی از اعضای خانواده خودتون به حساب بیارین! تازه باید این موضوع رو هم در نظر داشته باشین که این حیوانات خانگی می تونن دوستان بسیار خوبی برای فرزندان شما هم باشن و با سپردن این حیوانات به کودکان خودتون می‌تونین بسیاری از نکات و آموزش های لازمه رو برای اجتماعی شدن اونا پاسخ بدین…