محبوب ترین سگ ها برای خانواده

صفحه اصلی/سگ/محبوب ترین سگ ها برای خانواده

محبوب ترین سگ ها برای خانواده

به دلیل اینکه برخی سگ ها با همه کنار میان و برخی فقط با بزرگ سال ها یا یه جنسیت از آدم ها خوب برخورد می کنن دقت کنین به اینکه برای شما و خانواده تون دم تکون میده و یا وقتی شما رو میبینه، یه گوشه کز می کنه. بعضی از سگ ها نسبت به چیزی که فکر میکنن متعلق به اونهاست، احساس مالکیت پیدا می کنن و این مسئله در صورت بودن بچه های کوچیک تو خونه، می تونه خطرناک باشه. در ادامه یادداشت محبوب ترین سگ ها برای خانواده به معرفی ده نژاد سگ مناسب برای کودکان و خانواده پرداخته ایم. با پتچی همراه باشید.

می تونین بر اساس این سه معیار، بهترین سگ خوب برای کودکان خودتون رو پیدا کنین:

خلق و خو

 که شخصیت سگ رو نشون میده. سگ باید خلق و خوی قابل قبولی داشته باشه ؛ مثلا: یه سگ آروم ارتباط بهتری با شما برقرار می کنه و همراه بهتری برای بچه ها می شه.

اندازه

  این ویژگی باید در کنار خلق و خو و میزان انرژی سگ بررسی بشه. بعضی از سگ های بزرگ خیلی آرومن، در حالی که بعضی از سگ های کوچیک، شیطون و پر انرژی هستن.

سطح انرژی

 این موضوع به خواسته ی خانواده بستگی داره. با خودتون صادق باشین و از خودتون بپرسین که با در نظر گرفتن سبک زندگی که دارین ، میتونین نیازهای یه سگ پرانرژی رو برطرف کنین و اگر نمی تونین ، ممکنه انرژی اضافیش، منجر به مشکلات رفتاری زیادی بشه.

همیشه قبل از گرفتن سگ، برید و ببینیدش و یه سری سوال از فردی که ازش نگهداری میکنه، بپرسید. براتون 5 تا از این سوالات رو آماده کردیم:

1.     آیا مشکلی برای اعضای خانواده ایجاد می کنه؟ بعضی از سگ ها خیلی خوش برخوردن ، اما بعضی هاشون فقط با برخی افراد خوب برخورد می کنن.

2.     سطح انرژی سگ چقدره؟ ممکنه سگی رو بخواین که همراه شما و خانواده تون و هر جا که میرین راه بیاد یا سگی که بیشتر تو بغلتون بیرون ببریدش.

3.     به چه مراقبت هایی نیاز داره؟ آیا موهاش زبره و دائما باید شونه بشه یا پیره و باید خیلی دکتر ببریدش.

4.     سن سگتون چقدر باید باشه؟ یه توله میخواین که کلی زمان میبره تا تربیت بشه ولی در نهایت با خانوادتون به خوبی جور میشه یا یه سگ بزرگسال که تربیت شده و امکان داره که در مقابل خانوادتون خجالتی باشه.

5.     آیا این سگ با حیوون های خونگی دیگه تون میسازه؟ اگه حیوون دیگه ای تو خونه دارین، باید سگی رو انتخاب کنین که با حیوونای دیگه مشکلی نداره و حیوون هاتون هم این سگ جدید رو دوست دارن.

10.بولداگ

بولداگ، صبور، باوفا و با بچه ها مهربونه. بدن عضلانی داره و برای بچه هایی که عاشق بازی های پرسروصدا و انرژی  بر هستن، مناسبه، هر چند که خیلی هم سگ پر انرژی نیست. در واقع بولداگ ها سگ هایی آروم هستن که با حیوون های خونگی دیگه، میسازن و هم در خونه های کوچیک و هم بزرگ، به راحتی زندگی می کنن. همچنین بیشتریشون با غریبه ها خوش برخوردن که همین باعث میشه برای خانواده ای که رفت و آمد زیادی دارن، مناسب باشن.

اگه تو فکر گرفتن یکی از این سگ ها هستین، یادتون باشه که به خاطر پوزه ی کوچیکی که دارن، باید  مراقبت بیشتری از دهان و دندانشون بکنین. همچنین ممکنه خس خس، خروپف کنن و آب دهنشون بریزه. با این حال، زیاد نیازی نیست که از پوشش شون مراقبت کنین و فقط باید بیشتر دوروبر ناخن و چروک های صورتشون رو تمیز کنین.

سگ مناسب برای خانواده

9. بیگل

 بیگل، یه سگ با اندازه ی کوچیک و خلق و خوی خوبه و همین هم باعث میشه که انتخاب خوبی برای خانواده باشه. اگر بچه هاتون بازی بیرون خونه رو دوست دارن، این گونه، گزینه ی مناسبیه. در اصل این سگ برای شکار پرورش داده شدنه و به خاطر بدن قدرتمندش، هیچ وقت برای بازی خسته نیست. این سگ،  باهوش، مهربون و شاده و معمولا با حیوون های دیگه کنار میاد. با این حال، ریزش مو دارن و باید دائما شست وشو و شونه دارن.

8. بول تریر

درسته اسمش به عنوان یه سگ خشن در رفته، اما بول تریر که با بزرگ و کوچیک مهربونه و همچنین دوست داشتنیه، در اصل برای همراهی انسان ها پرورش داده شده. این سگ، آستانه درد بالایی داره و به راحتی می تونه با بچه های شیطون که هنوز یاد نگرفتن که با یه سگ چطوری رفتار کنن، کنار بیان.

یادتون باشه که ممکنه گاهی در مقابل بقیه حیوون ها، بدرفتاری کنن، پس با فعال نگه داشتنشون، از پیشامد مشکل جلوگیری کنین. موهای صاف و کوتاهی دارن که میشه به راحتی ازشون مراقبت کرد.

7.کولی

گونه ی کولی انواع مختلفی داره که ما در مورد نوع کلاسیکش به نام “لسی” صحبت می کنیم. این سگ ها، مهربون و قابل پیشبینی هستن و به راحتی تربیت میشن، بنابراین انتخاب خوبی برای خانواده ها هستن. به خوبی با بچه ها کنار میان و حس حمایتی نسبت به خانوده شون دارن.

اصولا خلق و خوی خوبی دارن، اما چون در اصل برای جمع آوری گوسفندها پرورش داده شدن، ممکنه که بخوان بچه ها رو جمع کنن! ممکنه اولش این مسئله لذت بخش باشه، اما بهتره که از این کار جلوگیری بشه. به خاطر موهای بلندی که دارن، باید دائما شونه و شست و شو بشن. این گونه حساس و باهوش، میتونه لجباز هم بشه؛ بنابراین اطاعت رو بهشون یاد بدین.

سگ های مهربان با کودکان

6.نیوفاندلند

این سگ که به “پرستار طبیعت” معروفه، مهربون، صبور و یکی از باهوش ترین سگ های دنیاست که اتفاقا خیلی بچه ها رو دوست داره و حس حمایت نسبت بهشون داره. چه کوچیک و چه بزرگ، عاشق این سگ میشن.

این گونه برای خونه هایی که فضای باز زیادی دارن مناسبه. با اینکه ریزش موی زیادی دارن و خیلی آب دهانشون میریزه، نباید تو حیاط تنهاش بذارین. نیوفاندلند دوست داره که داخل خونه و پیش خانواده ش باشه.

همچنین شناگر خوبی هم هست و در خیلی از موارد، جون افراد رو نجات داده. به راحتی تربیت میشن و فقط کمی تلاش لازم داره و خیلی راحت کاری که ازشون میخواین رو انجام میدن؛ پس خیلی به خودتون زحمت ندین .

5. ویشلا

با اینکه خیلیا به خاطر نیاز زیادی که این سگ برای فعالیت دارن باور ندارن که می تونه یه سگ خونگی باشه، در واقع ویشلا یکی از بهترین گونه ها برای خانواده های فعال و پرانرژیه که بچه ی بزرگ دارن.

 با اینکه خیلی پر جنب و جوشه، رفتار آرومی داره و وفادار، حساس و مهربونه. همچنین خوب به حرفتون گوش میده، باهوش و بااعتماد به نفسه و یادگیری سریعی داره  و خیلی راحت با اعضای خانواده جور میشه.

4. آیریش ستر

این سگ، که همه به خاطر موهای قرمز میشناسنش، بازیگوش، پرانرژی، باهوشه و یادگیری بالایی داره. از بودن با آدم ها و بازی با بچه ها لذت میبره و مناسب خانواده هاییه که رفت و آمد زیاد، بچه های شیطون و حیاط دارن. به خاطر وابستگی به خانواده شون، دوست ندارن تنها بمونن و وقتی کنار کسایی هستن  که دوستشون دارن، رفتارشون خیلی خوبه.

3. پودل

این سگ که با مدل های مختلف دیده شده، باهوش و مهربونه و چون ریزش موی کمی داره، گزینه ی مناسبی برای بچه هایی هست که حساسیت دارن. این گونه، اندازه های مینیاتوری و استاندارد داره و هر کدوم هم ویژگی خودشون دارن. نوع استانداردش، خیلی باهوش، حرف گوش کن، ماجراجو و بازیگوشه( البته نسبت به غریبه ها خجالتیه).

 برخلاف اون، نوع مینیاتوریش بیشتر دوست داره که با یه آدم جور بشه، اما رفتارش با بقیه حیوون ها و بچه ها خوبه. این نوع هم باهوش و بازیگوشه. همچنین پوشش هر دو نوع، نیازمند تمیزکاری دائمیه.

2. لابرادور رتریور

این سگ که باهوش، دوست داشتنی، باهوش، صبور، حمایتگر و قابل اعتماده، یکی از محبوب ترین گونه هاست. همچنین به راحتی تربیت میشه و به فعالیت و فضای زیادی نیاز داره؛ پس خانواده تون رو برای این چالش آماده کنین.

هر رنگی که باشه، به یک اندازه قوی و حرف گوش کنه و همین باعث محبوبیتش شده. این گونه ی مهربون، با حیوون ها و تقریبا هر کسی که ملاقاتش میکنه، کنار میاد. همچنین، فقط لازمه که هفته ای یه بار موهاشو، شونه کنین.

سگ های مناسب برای کودکان

1.     گلدن رتریور

این سگ هم،  باهوش، با اعتماد به نفس، مهربون، فوق العاده صبور و وفاداره. رفتار خشنی نداره و ترسو هم نیست و کاملا برای زندگی کنار بچه ها، مناسبه. فعالیت زیادی داره و عاشق اینه که وسیله ای بندازین و براتون بیاره که خیلی هم بازی راحتیه.

 این سگ خیلی بااحساس و حرف گوش کنه و بچه هاتون خیلی زود عاشقش میشن. برای مراقبت از پوشش طلایی و براقش، باید هفته ای دوبار شونه بشه. با اینکه به زندگی بیرون خونه عادت داره، دوست داره که داخل خونه و کنار خانواده ش باشه.

تذکر

با اینکه موارد گفته شده برای خانواده ها مناسبن، از گونه های ترکیبی هم غافل نشین. چون ممکنه  ترکیب دو گونه، باعث ایجاد یه سگ عالی و مناسب خانواده شده باشه. وقتی میخواین که سگی رو به سرپرستی بگیرین، به عکس العمل سگ نسبت به تمام اعضای خانواده دقت کنین.

توسط |ژانویه 16th, 2019|سگ|بدون ديدگاه

ثبت ديدگاه