چند نکته ی مهم درباره دویدن با سگ ها!

صفحه اصلی/سگ/چند نکته ی مهم درباره دویدن با سگ ها!

چند نکته ی مهم درباره دویدن با سگ ها!

توسط |دسامبر 25th, 2019|سگ دسته بندی ها|بدون ديدگاه

برای بسیار از افراد دویدن در کنار سگشان نه تنها ابزاری برای حفظ سلامت خودشان، بلکه راهی خوب برای وقت گذراندن با سگ عزیزشان و همینطور تخلیه ی انرژی حیوان خانگی آنهاست. اگر شما به دویدن در کنار سگ خود علاقه دارید و دوست دارید زمان خود را با آنها اینگونه بگذرانید، باید محدودیت هایی را هم لحاظ کنید و نکاتی را در ذهن داشته باشید. ما در این نوشته از بلاگ پتچی به بررسی چند نکته ی مهم درباره دویدن با سگ ها پرداخته ایم. با ما همراه باشید.

بعضی نژادهای سگ دونده های بهتری هستند!

همه ی نژادهای سگ انرژی و توان سگ های بزرگ را ندارند و نمی توانند مانند آنها زیاد بدوند. شما باید در این مورد نژاد سگ خود را در نظر بگیرید. سگ های بزرگ و بیشتر سگ های محافظ و نگهبان سگ های خوبی برای دویدن هستند و حتی خود شما نتوانید پا به پای آنها بدوید. ما سگ های کوچکتر توان و تحمل کمتری دارند و شما باید به این موضوع دقت داشته باشید.

از مسیرهای کوتاه تر شروع کنید!

حتی سگ های نگهبان که توان زیادی دارند هم نمی توانند از ابتدا مسیرهای طولانی را تحمل کنند. بهتر است برای شروع یک دور مختصر اطراف خانه بزنید و سپس مسیر را کمی بیشتر کنید. ممکن است چند هفته لازم باشد تا سگ شما آمادگی جسمی کافی برای دویدن در مسیرهای طولانی تر را پیدا کند. اما وقتی این اتفاق بیافتد شما و سگتان هر دو از دویدن های طولانی هم لذت خواهید برد.

در تمام مسیر سگ را کنار خودتان نگه دارید!

سگ شما باید در تمام مسیر همراه و در واقع کنار شما باشد. در حین دویدن هیجان خود شما و سگتان بالاست و اگر هر دو کنار هم نباشید ممکن است حادثه ای اتفاق بیافتد. مثلا ممکن است او را زیر بگیرید و یا او پشت پای شما قرار بگیرد و اتفاق دلخراشی بیافتد. حتما برای تعلیم سگ برای دویدن وقت بگذارید و در ابتدا با پیاده روی سگ شروع کنید. اما مهمترین نکته این است که سگ شما در تمام طول مسیر باید در سمت راست و یا چپ شما قرار داشته باشد.

سگ همیشه باید آب کافی در اختیار داشته باشد!

در هنگام دویدن همیشه یک بطری آب برای سگ خود به همراه داشته باشید. هر چند بلاک باید یک توقف کوتاه داشته باشید و به سگ آب بدهید.

شرایط آب و وهوایی را در نظر بگیرید!

شاید دویدن در دمای 50 درجه در یک بعدازظهر جمعه بسیار دلنشین و هیجان انگیز باشد، اما این موضوع برای سگ هاسکی شما که دو لایه مو روی بدنش دارد اصلا لذت بخش نخواهد بود. همینطور ممکن است شما از پیاده روی و دویدن در سرما خیلی خوشتان نیاید، اما خب سگ شما عاشق آن باشد.

باید شرایط آب و هوایی و نژاد سگ خود را در نظر بگیرید تا هر دو بتوانید از دویدن در کنار هم لذت ببرید. یک سگ آموزش دیده خوب باید شرایط مناسب برای حضور و دویدن در دمای خیلی زیاد و یا خیلی کم را داشته باشد.

اگر شما بتوانید دویدن در کنار سگتان را به یک برنامه ی روزمره تبدیل کنید، علاوه بر اینکه با حیوان خود بسیار دوست خواهید شد و رابطه ی بسیار خوبی بین شما بوجود خواهد آمد، سلامت خود شما و سگتان به شدت بهبود خواهد یافت و زندگی با نشاط تر و زنده تری را تجربه خواهید کرد.

ثبت ديدگاه