آشنایی با کوچکترین نژادهای سگ دنیا

صفحه اصلی/سگ/آشنایی با کوچکترین نژادهای سگ دنیا

آشنایی با کوچکترین نژادهای سگ دنیا

توسط |فوریه 21st, 2019|سگ دسته بندی ها|بدون ديدگاه

به خاطر اینکه راحت تر میشه نژادهای کوچک رو توی آپارتمان نگهداری و جابجا کرد، این گونه ها محبوبیت زیادی بین مردم دارن. هرچند باید همونطور که از سگ های بزرگ مراقبت میشه، از این نژاد ها هم مراقبت کنین؛ مثل: پیاده روی های روزانه، فعالیت، تمیزکاری و . . . در ادامه یادداشت آشنایی با کوچکترین نژادهای سگ دنیا با بلاگ پتچی همراه باشید.

اینجا لیستی از 16 سگ کوچک بانمک رو براتون آوردیم:

شی هواوا

چی هواوا کوچکترین نژاد سگ هستش که برخلاف ظاهر کوچیکش، سگ قوی و وفاداریه و نسبت به صاحبش حس حمایت داره. همچنین بین افراد پولدار و مشهور، محبوبیت زیادی داره. چی هواوا خیلی بانمک و دوست داشتنیه و بین 2 تا 3 کیلو وزن داره.

بیچون فرایز

اسم این سگ، به معنی “فرفری بغلیه” و بهش هم میاد. بیچون، همراه خوبی برای خانواده ست و خیلی خوب با بچه ها و حیوون های دیگه کنار میاد. به دلیل اینکه پوشش ابریشمی و پشمالو داره و همین هم متمایزش میکنه، نیازمند تمیزکاری زیادیه. اما نژاد کوچیکیه و وزنش در نهایت بین 4.5 تا 9 کیلو میشه و به همین خاطر هم تمیزکاری کار سختی نیست.

بروکسل گریفون

برخلاف تصور بعضی از افراد که به خاطر کوچیکی این سگ ها (حدود 3 کیلو) ایجاد شده، این سگ ها خیلی باهوشن و اگه درست تربیت نشن و مواظب شون نباشین، شیطون میشن.

بوستون تریر

این سگ ها بین 9 تا 13 کیلو وزن دارن و حتی برای آپارتمان های کوچیک هم مناسبن. بوستون تریر، باهوشه و همراه خیلی خوبیه، اما عادت داره که اجسام رو گاز بگیره؛ پس بهتره که وسایلی که نمیخواید خراب بشه رو از دم دست بردارین تا خراب نشن.

کوچکترین نژاد سگ دنیا

بولداگ فرانسوی

این سگ، باهوش، بازیگوش و وفاداره و به خاطر مهربونیش، همراه خوبی برای انسان هاست و حدود 9 تا 13 کیلو وزن داره. بولداگ فرانسوی، جزو خانواده ی مستیف و بولداگ آمریکایی و انگلیسیه.

پاپیلون

پاپیلون تو فرانسوی، به معنی گوش پروانه ایه و گوش این سگ هم دقیقا شبیه پروانه ست. ظاهر این سگ کاملا متمایزه- ترکیبی از اندازه و وزنش که بین 2 تا 3 کیلوگرمه و گوش های پروانه شکل پشمالوش، این ظاهر رو ایجاد کرده. علاوه براین، این سگ خیلی باهوش و دوست داشتنیه.

پامرانین

همه میدونن که پامرانین ها مهربون و کوچیکن و حدود 3 کیلو وزن دارن. این سگ ها به راحتی با بچه ها کنار میان، با این حال ممکنه گاهی زیادی سروصدا کنن. بهتره که وقتی کوچیکن، بچه ها رو بشناسن تا بهتر باهاشون ارتباط برقرار کنن. علاوه بر کوچیکی شون، نگهبان های خوبی هم هستن و اگه نسبت به هر چیزی شک کنن، واکنش نشون میدن و پارس میکنن.

پاگ

این سگ، نگاه مهربون و پوزه ی کوچیکی داره. برخلاف اندازه ی کوچیکش که وزنی بین 6 تا 8 کیلو داره، خیلی سرسخته و همین ویژگی هم شادی رو به خونه تون میاره. به خاطر پوزه ی کوچیکش، مستعد خروپف و خس خس موقع نفس کشیدنه. اگه قراره که کنارتون روی تخت بخوابه، بهتره یه جفت گوش گیر برای خودتون بگیرین.

ژاپونیز چین

این سگ، حدود 3 تا 4 کیلوگرم وزن داره و ممکنه فکر کنین که به خاطر اندازه شون برای بازی با بچه تون مناسبه، اما باید بهتون هشدار بدیم که ممکنه این سگ به اندازه ی بچه تون انرژی نداشته باشه و ازش خسته بشه. با این حال، با تربیت مناسب، همراه خوبی برای خانواده تون میشه.

کوچکترین نژادهای سگ در دنیا

شیتزو

این سگ، با توجه به علاقه و رفتار خوبش با بچه ها، یکی از مناسب ترین سگ ها برای خانواده هاست. علاوه بر این، با حیوون های دیگه هم خوش رفتاره. شیتزو، پوشش ضخیم و دولایه ای داره که نیازمند تمیزکاری و برس کشیدن روزانه ست، اما با توجه به اندازه ش، که وزنی بینی 4.5 تا 7 کیلو داره، تمیز کردنش هم آسونه.

مالتیز

مالیتز، سگی آروم و حساسه و به راحتی تربیت میشه. با این حال، برای آموزش، با زور یا خشونت و یا مثل بچه ها باهاش رفتار نکنین. این سگ وزنی بین 3 تا 4 کیلوگرم داره.

پودل عروسکی

پودل، سه اندازه ی مختلف – مینیاتوری، عروسکی و استاندارد- و رنگ های متفاوت داره. پودل عروسکی، وزنی بین 3 تا 4 کیلو داره و به عنوان سگ آبی (مناسب ورزش های آبی)، گله و جست و جو پرورش داده شده. پودل به خاطر وفاداری و حساس بودنش، معروفه.

آفنپیشر

حتی با وجود اندازه ی کوچیک شون که وزنی بین 3 تا 6 کیلو دارن، نگهبان خوبی هستن و به همه چیز هم شکاکن. با اینکه سگ خانواده ی خوبی هستن، دوست ندارن محیط زندگی شون رو با حیوون ها و غریبه های دیگه شریک بشن. اما اگه با حیوونی بزرگ بشن، باهاش کنار میان.

یورکشایر تریر

این سگ حدود 2 تا 3 کیلو وزن داره و پاهاش خیلی کوچیکه و شاید گاهی فکر کنین که نباید به پیاده روی روزانه ببریدش. با این حال پیاده روی براش لازمه و با این کار انرژیش خالی میشه. بعلاوه، نسبت به خانواده ش حس حفاظت داره و سگ نگهبان خوبی میشه.

کوچکترین نژادهای سگ دنیا

فاکس تریر عروسکی

این سگ خیلی بامزه، پرانرژی و کنجکاوه و بر خلاف اندازه ی کوچیکش، دوست داره زمین رو بکنه یا از فنس دور حیاط بالا بره؛ بنابراین در طول روز فرصت فعالیت کافی بهش بدین تا انرژیش تخلیه بشه. فاکس تریر حدود 1.5 تا 3 کیلو وزن داره.

راشن تریر عروسکی

این سگ، یکی از کوچک ترین سگ های جهانه و بین 1.5 تا 3 کیلو وزن داره. البته خودش باور نداره که انقدر کوچیکه و به خاطر وفاداری و حس حمایتی که نسبت به صاحبش داره، در مقابل هر چیزی سریع واکنش نشون میده. با اینکه فعاله، کاملا برای خانواده مناسبه.

ثبت ديدگاه