شرایط نگهداری از یک سگ نژاد ساموید در آپارتمان

صفحه اصلی/سگ/شرایط نگهداری از یک سگ نژاد ساموید در آپارتمان

شرایط نگهداری از یک سگ نژاد ساموید در آپارتمان

توسط |نوامبر 5th, 2019|سگ دسته بندی ها|بدون ديدگاه

نژاد سگ ساموید از دوست داشتنی ترین نژادهای سگ در تمام دنیا است. همه چیز در مورد این نژاد، جذاب و دوست داشتنی است. از صورت بامزه گرفته تا لبخند دلنشین و موهای سفید. ساموید سگی است که هیچکس نمی تواند دوستش نداشته باشد و همه حاضرند تا با کمال میل هر روز موهای بلند این حیوان دوست داشتنی را بُرس بکشند و با او بازی کنند.

اما آیا اگر شما در یک آپارتمان نقلی و کوچک زندگی می کنید، باز هم می توانید یک ساموید بازیگوش را به خانه خود ببرید؟ حتما می دانید که این نژاد تقریبا نژاد بزرگی محسوب می شود و بعد از بلوغ نیاز به فضای بیشتری دارد.

البته که می توانید! ساموید نیاز به ورزش و فعالیت فیزیکی دارد و اگر شما در آپارتمان یا خانه ی کوچکی زندگی می کنید، لازم است تا روزانه حیوان را بیرون ببرید تا پیاده روی کافی داشته باشد. سامویدها مانند خیلی از سگ های بزرگ دیگر نیاز دارند تا انرژی شان گرفته شود. به قول معروف؛ یک سگ خسته، یک سگ خوشحال است.

سگ ساموید

در این نوشته سعی داریم با شما درباره شرایط نگهداری یک سگ ساموید در آپارتمان کوچک با شما صحبت کنیم. با محیا کردن شرایطی استاندارد می توانید یک سگ خوشحال و پرانرژی در خانه خود داشته باشید که عاشق زندگی با شما خواهد بود.

شرایط زندگی در خانه برای نژاد سگ ساموید به چه صورت باید باشد؟

نژاد ساموید در مناطق یخ زده سیبری زندگی می کنند و به زندگی در شرایط خاص عادت دارند. اما با این وجود شما باید شرایطی را برای زندگی یک ساموید در کنار خود فراهم کنید تا سگ شما خوشحال و پرنشاط در کنارتان زندگی کند.

در زیر به بررسی این شرایط پرداخته ایم.

یک فضای نسبتاً جادار

سامویدها عموماً سگ های تطبیق پذیری هستند و با شرایط متفاوت به راحتی کنار می آیند. اگر فضای خیلی بزرگی هم در اختیار سگ قرار ندهید او همچنان راهی مسالمت آمیز برای زندگی با شما پیدا خواهد کرد و حالش خوب خواهد بود. فقط در صورتی سگ ناراحت خواهد بود که فضای کافی برای چرخیدن و تکان خوردن هم نداشته باشد که این اصلاً برای هیچ حیوانی مناسب نیست، ساموید که جای خود دارد.

دمای هوای نسبتا خُنک

سامویدها آنقدری که زمستان را دوست دارند عاشق بهار و تابستان نیستند. پس اگر در منطقه ای زندگی می کنید که هوا خیلی گرم می شود بهتر است تا تهویه مطبوع روشن باشد تا سگ دلبندتان خیلی اذیت نشود. پنکه هم برای رفع نیاز او کافی است اما قطعا AC بهتر خواهد بود.

نژاد سگ ساموید

یک جای خواب راحت و نرم

مثل هر سگ دیگری، ساموید نیاز دارد تا جای خوابی برای خودش داشته باشد تا وقتی احساس خستگی و خواب آلودگی کرد بتواند راحت سر جایش لم بدهد. بعد از بلوغ و رشد کامل، ساموید به یک جای خواب بزرگ نیاز خواهد داشت. اگرچه ممکن است سگ شما دوست داشته باشد روی مبل یا روی تخت شما بخوابد اما بهرحال باید یک جای خواب مخصوص برای خودش داشته باشد تا بتواند دست به انتخاب بزند.

یک جای مخصوص برای غذا خوردن

سامویدها گاهاً حیوانات خوش خوراکی هستند. بهتر است تا ظرف آب و غذای آنها همیشه در یک قسمت مشخص قرار داشته باشد. اگر علاوه بر ساموید سگ یا گربه ی دیگری هم در خانه دارید، قطعا باید ظرف غذای ساموید را از آنها جدا کنید.

آیا نژاد ساموید می تواند در یک آپارتمان کوچک زندگی کند؟

همانطور که در بالا هم به آن اشاره کردیم عموماً بله! اما باید نکاتی را هم مد نظر داشته باشید، مثل اینکه بهرحال یک ساموید به صورت میانگین 55 سانتی متر قد و چیزی بین 20 تا 29 کیلوگرم (بسته به جنسیت) وزن خواهد داشت. پس اتاق شما باید توانایی گنجایش این سگ را داشته باشد.

ساموید

سگ شما فقط باید فضای کافی برای تکان خوردن و حرکت کردن در خانه را داشته باشد. اما همانطور که گفتیم ساموید سگی پرانرژی و به شدت بازیگوش و پر تحرک است. انرژی ساموید اگر گرفته نشود سگ شما ممکن است رفتارهای بد از خود نشان دهد و یا حتی افسرده شود.

نژاد ساموید به پیاده روی و ورزش نیاز مبرم دارد. اگر دوست دارید یک ساموید را به خانه خود بیاورید باید مطمئن شوید که روزی حداقل یک ساعت (چه بهتر که بیشتر از یک ساعت) زمان برای پیاده روی و ورزش کردن با سگ خود خارج از خانه خواهید داشت. این مهم ترین نکته در نگهداری از ساموید محسوب می شود.

 

ثبت ديدگاه