شرایط نگهداری سگ هاسکی

صفحه اصلی/سگ/شرایط نگهداری سگ هاسکی

شرایط نگهداری سگ هاسکی

هاسکی سیبریایی مناسب هر کسی نیست. ممکنه وقتی بشنوید که چقدر رفتارش  با بچه ها خوبه یا بوش کمه یا باهوشه، دلتون بخواد یکی از این سگ ها رو داشته باشین. درسته که همه ی اینا ویژگی های خوبی هستن، اما باید قبل از تصمیم گیری، با خلق و خوی این سگ آشنا بشین. شرایط نگهداری سگ هاسکی، مثل بقیه ی نژادها نیست. پس برای شناخت بهتر این سگ های دوست داشتنی “شرایط نگهداری سگ هاسکی” رو تا آخر مطالعه کنین و با پتچی همراه باشین!

اگه موقعیت خانودگی خوبی دارید و شاد و مصمم و فعالید، میشه گفت که این سگ مناسب شماست.

پاکیزگی

برخلاف ریزش مویی که دارن، کلا سگ های تمیزی هستن. شاید بشه گفت که به پوشش بدنشون افتخار میکنن و سعی می کنن تمیز نگهش دارن. اما به این معنی نیست که تو گودال آب نپرن و بازی نکنن.

هاسکی ها بویی که اکثر سگ ها دارن رو ندارن و از این لحاظ آلرژی کمتری برای افراد حساس ایجاد میکنن. همچنین تمیز غذا میخورن  خیلی کم پیش میاد که جایی که غذا میخورن رو کثیف کنن.

آب و هوا

هاسکی عاشق هوای سرده و معمولا وقتی باد شدید میاد، توی حیاط میچرخه و از خوشحالی دمش رو به بالا پیچ میده. پس آب و هوا خیلی مهمه.

به خاطر پوشش دولایه ی خاص شون، میتونن آب و هوای خیلی سرد و گرم رو تحمل کنن. هر دو نوع آب و هوا خیلی سخت به داخل پوشش شون نفوذ می کنه و به همین دلیل هم می تونن خودشون رو در هر صورت وفق بدن و زنده بمونن. مثلا میشه یه هاسکی رو تو استرالیا نگه داشت، اما باید در طول تابستون اقدامات لازم رو انجام بدین.

 

نگهداری از سگ هاسکی

 

نیاز به توجه

هاسکی، سگ مستقلیه، اما به این معنی هم نیست که می تونین خونه تنهاش بذارین. این سگ ها عاشق نوازش و مورد توجه قرار گرفتن از طرف انسان ها هستن. همچنین دوست دارن خودشون برای انجام کاری تصمیم بگیرن. هر چی بیشتر باهاش وقت بگذرونین، مخصوصا وقتی سنش کمتره، شادتر و خوش رفتارتر میشه.

اگه نمیتونین خیلی تو خونه بمونین، بهتره که توله نگیرین. البته غیرممکن نیست، اما به معنیه که باید برای این کار برنامه ریزی کنین. مثلا چون سنین بین 8 تا 12 هفتگی، در شکل گیری رفتار توله توی خونه ی جدید خیلی مهمه، وقت گذروندن اعضای خانواده با سگ اهمیت بالایی داره.

با توجه به این که هاسکی، حیوونیه که توی گروه بوده و از بودن کنار سگ های دیگه لذت میبره، می تونین یه سگ دیگه هم بیارین تا کنار هم باشن.

 

نگهداری از سگ هاسکی سایبریایی

 

فعالیت

با توجه به اینکه هاسکی ها سگ هایی فوق العاده فعالی هستن و عاشق دویدن،  به فعالیت زیادی نیاز دارن. پس اگه میخواین که یه هاسکی بگیرین، باید بتونین فرصت این میزان فعالیت رو براش فراهم کنین تا یه سگ شاد و سالم داشته باشین. راه رفتن، اروم دویدن و حتی شنا کردن میتونه فعالیت های خوبی برای سگ تون باشه. البته این فعالیت نباید فقط جسمی باشه، بلکه سگ تون باید فعالیت ذهنی هم داشته باشه. این سگ خیلی باهوشه و دوست داره به چالش کشیده بشه.

محدود کردن

هاسکی، سگ کنجکاویه و باید با دقت زیادی اطرافش محدود بشه تا داخل خونه بمونه.به خاطر قدرت زیاد پاهاش، میتونه از حالت نشسته هم تا ارتفاع زیادی بپره. فنس هایی که قسمت های افقی ندارن، انتخاب خوبی می تونن باشن، به دلیل اینکه دیگه جایی نداره که سگ تون ازش بگیره و بالا بره.

همچنین به خاطر علاقه ش به کندن زمین مثل خیلی از سگ ها، بهتره که راهی برای فرار از این طریق براش نذارین. میتونین بلوک های بتونی زیر فنس و خاک بگذارین تا اگه زمین رو کند، راهش بسته باشه. اگه هم تونستین، میتونین تو عمق 20 تا 30 زیر خاک رو سیم بکشین.

توسط |دسامبر 5th, 2018|سگ|بدون ديدگاه

ثبت ديدگاه