معرفی انواع قلاده سگ؛ کدام قلاده مناسب است؟

صفحه اصلی/سگ/معرفی انواع قلاده سگ؛ کدام قلاده مناسب است؟

معرفی انواع قلاده سگ؛ کدام قلاده مناسب است؟

توسط |دسامبر 1st, 2019|سگ دسته بندی ها|بدون ديدگاه

شاید بسیاری از افرادی که مدافع حقوق حیوانات هستند با بستن هر گونه قلاده به سگ ها مخالفت کنند و این کار را نوعی آزار و اذیت برای سگ ها بدانند. اما باید این نکته را نیز در نظر داشت که سگ ها حیوانات بسیار بازیگوشی هستند و با اینکه میتوان آن ها را تربیت کرد اما بسیاری از ان ها باز هم به حرف صاحبانشان گوش نمیدهند. هم چنین بسیاری از افراد با محدودیت های توانی نیاز دارند تا قلاده ی سگ ها را در دست بگیرند. پس با دیدی مثبت به خواندن این مقاله ادامه دهید.

در این مقاله میخواهیم انواع قلاده های موجود برای سگ ها را به شما معرفی کنیم تا بتوانید مناسب ترین قلاده برای سگ خود انتخاب و خریداری کنید. پس ما را تا پایان این مقاله (با دیدی مثبت) بلاگ پتچی را همراهی کنید.

در واقع انتخاب نوع قلاده به عوامل مختلفی بستگی دارد. باید نژاد سگ، کاربری قلاده و … را قبل از اقدام برای خرید قلاده ی مناسب در نظر گرفت. متداول ترین نوع قلاده برای سگ ها قلاده ی گردنی است.

قلاده سگ (2)

قلاده گردنی

این قلاده همانطور که از نام ان مشخص است به دور گردن سگ بسته میشود. در واقع از یک بند چرمی یا پلاستیکی همراه با یک سگگ تهیه میشود. این سگگ میتواند بر روی چرم قابل تنظیم باشد یا به صورت دکمه ای تهیه شده باشد.

قلاده های گردنی به دلیل این که برای اهداف مختلفی ساخته شده اند به عنوان رایج ترین نوع قلاده ها شناخته میشوند. از این میان میتوان به قلاده های تربیتی اشاره کرد.

این قلاده برای سگ هایی مناسب است که در هنگام پیاده روی سعی دارند تا صاحب خود را به دنبال خود بکشانند. این قلاده چفت نمیشود در واقع حلقه ای لغزنده دارد که با کشیده شدن توسط سگ این حلقه موجب میشود تا قلاده تنگ شده و سگ از کشیدن ان دست بردارد.

نوع دیگری از این قلاده های گردنی قلاده ی ضد پارس است.

قلاده ضد پارس

پارس کردن حقی طبیعی برای سگ ها است اما بسیاری از سگ ها به علت های مختلفی بیش از اندازه پارس میکنند و موجب آزار و اذیت افراد میشوند. از این رو قلاده های بحث برانگیز ضد پارس به بازار عرضه شدند. این قلاده ها از ان جهت بحث برانگیز هستند که زمانیکه سگ با این قلاده پارس میکند شوک الکتریکی ضعیفی به بدن او وارد میشود که مانع از تکرار این عمل شود.

این عمل نوعی شکنجه از سوی افراد خوانده شده و لذا استفاده از ان در بسیاری از کشورها ممنوع اعلام شده است. پیشنهاد بهتری که میتوان جایگزین این قلاده کرد این است که از کودکی و با رفتارهای مسالمت امیز به سگ اموزش بدهید تا کمتر پارس کند. مثلا زمانی که ساکت تر است به او جایزه بدهید تا این عمل در وی نهادینه شود.

پتچی (1)

قلاده کمری یا هارنس

این قلاده ها به این صورت است که روی شکم و سینه ی سگ قرار میگیرند و در پشت سگ به یکدیگر میرسند. این قلاده برای سگ هایی با درد مفاصل و گردن بسیار مناسب است. هم چنین اگر سگ شما علاقه دارد تا شما را به دنبال خود بکشد بهتر است تا از این قلاده به جای قلاده ی گردنی استفاده کنید چرا که قلاده ی گردنی در دراز مدت موجب بروز اسیب در ناحیه ی گردن سگ میشود.

قلاده پوزه ای یا هالتر

قلاده های پوزه ای مانند قلاده های ضد پارس بحث برانگیز هستند چرا که استفاده ی نادرست از ان ها ممکن است به سگ اسیب برساند. این قلاده به پوزه ی سگ بسته میشود و تا پشت سر او میرود. این قلاده برای اموزش دادن به سگ های وحشی مورد استفاده قرار میگرد.

اگر سگ شما واقعا به این قلاده نیاز دارد قبل از استفاده از ان از دامپزشک و یا مربی سگ مشورت بگیرید.

علاوه بر قلاده ها باید برای سگ ها بند قلاده نیز تهیه کرد. این بندها در انواع مختلفی و برای کاربری های متفاوتی عرضه میشوند. اگر میخواهید بدانید که کدام بند قلاده برای سگ شما مناسب تر است پس ما را در ادامه مقاله نیز همراهی کنید.

پتچی (2)

بندهای قلاده در سه جنس چرمی، زنجیری و نایلونی عرضه میشوند که استفاده از هر کدام از این بندها بستگی به سلیقه و نوع سگ شما دارد. هم چنین باید بندقلاده ای را استفاده کنید که وزنی متناسب با وزن سگ شما داشته باشد. اگر بندقلاده سبک تر باشد ممکن است پاره شود و اگر سنگین تر باشد سگ نمیتواند حرکت کند.

در هنگام خرید بند قلاده به وزن نوشته شده روی بسته بندی دقت کنید تا بند قلاده متناسب با وزن سگ خود را خریداری کنید.

اگر سگ شما نیاز دارد تا در فضای بزرگی به گردش و بازیگوشی بپردازد و شما نمیتوانید همواره به دنبال او بروید پس پیشنهاد میکنیم که از بند قلاده جمع شو استفاده کنید. این بند قلاده از چند متر بند پیچیده شده ریلی تهیه شده است که به سگ شما این اجازه را میدهد که زمانی که شما نشسته اید به جاهای دوری برود و گم نشود.

ثبت ديدگاه