حافظه گربه چقدر است؟

صفحه اصلی/گربه/حافظه گربه چقدر است؟

حافظه گربه چقدر است؟

توسط |مارس 11th, 2019|گربه دسته بندی ها|بدون ديدگاه

یه گربه ی لاغر که تو یه پارکینگ سرگردون بوده رو به بیمارستان دامپزشکی میبرن . 13 ساله ش بوده و کلیه ش از کار افتاده بوده. به هر حال درمان میشه و همونجا میمونه. 3 سال بعد، یه پدر و دختر به همون بیمارستان میرن و گربه رو میبینن و از شباهتش با گربه ی گمشده شون ، تعجب میکنن، اما گربه، با خوشحالی میپره و به سمتشون میره.

حتی وقتی بعدازظهر همون روز با برادر دوقولوی گربه برمیگردن، دو گربه همدیگه رو میشناسن. به این صورت، گربه بعد از چند سال ، به خونه ی خودش برمیگرده. به نظرتون داستان بالا خیالیه، نه؟ خب باید بگیم که نیست و واقعا اتفاق افتاده. با بلاگ پتچی همراه باشید.

مجموعه ذهنی

در واقع حافظه ی گربه ها نسبتا خوبه. نه تنها حافظه ی طولانی مدت خوبی دارن، بلکه میتونن احساسات رو ثبت کنن، از ابزار استفاده کنن، پازل و معما حل کنن و برای حمله نقشه بکشن. و همه ی اینها، نیازمند یه قدرت ذهنی و حافظه ی خوبیه. حتی گربه ها 200 مرتبه بهتراز سگ ها هم عمل میکنن. میزان حافظه ی سگ ها بدون اینکه هر بار تشویق شون کنین، 5 دقیقه ست، اما برای گربه ها 16 ساعته(البته اگه تشویق بشن)

حافظه گربه چقدر است

حافظه ی گربه ها خوبه اما حافظه ی بلندمدت شون، ماندگارتره.پس عجیب نیست که بر اساس یه تجربه، نسبت به کسی احساس تنفر یا عشق داشته باشه و هر دفعه هم که اون فرد رو ببینه، این حس رو بروز میده.

خاطراتی از زندگی گذشته

گربه ها حتی یه سری خاطره از اجداد وحشی شون دارن. ممکه شما یه گربه ی بانمک خونگی داشته باشین، اما همین گربه ی شما هنوز هم بر اساس یه سری از خاطرات زندگیش تو حیات وحش زندگی میکنه. برای همینه که گربه ای که هیچ وقت بیرون زندگی نکرده، با دیدن گربه های دیگه صدا درمیاره یا وقتی میترسه یا مریضه، به یه جای تاریک و غارمانند پناه میبره. اینها همه غرایزی هستن که از اجدادشون به ارث بردن.

حافظه گربه

بهای داشتن حافظه ی خوب

گربه ها به خاطر داشتن همین حافظه ی خوب، به خاطر مرگ انسان ها یا حیوون هایی که باهاشون زندگی کردن، عزاداری میکنن. ممکنه توی این دوره، اشتهاشون رو از دست بدن، جای دیگه ای غیر از خاک ادرار کنن یا رفتارشون خشن بشه.

گزارش شده که گربه ای، دوست گربه ای خودش رو از دست میده و رفتارش همونطور که گفتیم، تغییر میکنه. اما صاحبش برای جلوگیری از این رفتارها، اون رو توی یه قفس میذاره و همین هم باعث میشه که گربه فکر کنه که مجازاتش کردن و این بدترین کاره.

 

ثبت ديدگاه