چرا سگ های ژرمن شپرد به عنوان سگ پلیس استفاده میشن؟

صفحه اصلی/سگ/چرا سگ های ژرمن شپرد به عنوان سگ پلیس استفاده میشن؟

چرا سگ های ژرمن شپرد به عنوان سگ پلیس استفاده میشن؟

ژرمن شپرد ها نوعی از نژاد سگ ها هستن که به وفق پذیر بودن زیادشون با هر نوع شرایطی معروف و شناخته شده اند.

یکی از زمینه هایی که داخل اون خیلی خوب هستن سگ ژرمن شپرد پلیس بودن هست. اما چرا ژرمن شپرد ها به عنوان سگ پلیس استفاده میشن و چه چیزهایی باعث شده که تو این کار خوب باشن؟ ما در این مقاله قصد داریم به این سوال جواب بدیم. پس بریم که کمی دقیق تر به مسئله نگاه کنیم. در ادامه یادداشت چرا سگ های ژرمن شپرد به عنوان سگ پلیس استفاده میشن؟ با پتچی همراه باشین!

 

ژرمن شپرد ها به دلایل زیر به عنوان سگ پلیس استفاده میشن:

  • به خوبی با مالک و یا نگهدارنده ی خود ارتباط بر قرار می کنن.
  • مطیع هستن.
  • اون دسته از ژرمن شپرد ها که کاری هستن، به گونه ای تربیت شدن که اعصاب قوی و خلق و خوی پایداری داشته باشن که اونها رو برای ماموریت های پر خطر و پر تنش آماده میکنه.
  • اونها یکی از باهوش ترین نژاد های سگ ها هستن و توانایی انجام دادن فعالیت های سخت رو دارن؛ بخصوص ردیابی کردن و شناسایی کردن.
  • وفادارند.
  • حس محافظت نسبت به دیگران دارن.
  • توانایی کاری بسیار بالایی دارن.
  • اونها از نظر فیزیکی خیلی قوی هستن و قادرن که برای مدت زمان خیلی زیادی مشغول گشت زدن باشن. هیکلی و ورزشکار هستن و تنفس قوی دارن که باعث میشه بتونن خوب حمله یا دفاع کنن و تمرکز خوبی داشته باشن.

سگ ژرمن شپرد پلیس

چرا ژرمن شپرد ها چنین ویژگی هایی دارن ؟ – تاریخچه ی نژاد ژرمن شپرد

سگ های ژرمن شپرد اصالتا طوری پرورش داده شدن که بهترین سگ های کاری باشن. این به این معناست که اونها پرورش داده شدن که این ویژگی های فیزیکی و اعصاب رو داشته باشن و در عین حال نسبت به صاحب خودشون هم وفادار و مطیع باشن.

گرچه سگ های ژرمن شپرد جذاب هستن، اما ظاهر اونها اولویت اولیه برای پرورش زودهنگام اونها جهت داشتن توانایی های فیزیکی برای کار کردن نبوده (بدن های قوی و استوار).

علاوه بر این، سگ های ژرمن شپرد در دهه ی ۱۹۹۰ میلادی، هم به عنوان سگ های نمایشی و هم به عنوان سگ های کاری شناخته شدن.

گونه های نمایشی شاید هنوز هم قابلیت های کاری داشته باشن اما اولویت پرورش اونها به منظور داشتن یک ظاهر خاص برای حضور در اجراهای نمایشی هست. از طرفی سگ های کاری طوری پرورش داده شدن که از نظر سلامتی و قدرت بدنی برتر باشن (مفصل ها، زانو ها و آرنج های قوی).

برای مثال اگه سگ های ژرمن شپرد DDR آلمان جنوبی رو در نظر بگیریم، اونها به طور ویژه جهت کمک به ارتش پرورش داده شدن. در روزگار مدرن، پرورش دهندگانی هستن که ژرمن شپردها رو به طور اختصاصی برای کارهای پلیسی پرورش میدن.

تربیت کردن اونها به صورتی هست که اعصاب و روان قوی و سلامت عالی ای داشته باشن و همینطور انجام تمرینات حرفه ای برای خونگرمی و تقویت اشتیاق زیاد برای کار کردن.

سگ ژرمن شپرد

سگ های پلیس در زندگی واقعی چطور مورد استفاده قرار می گیرند؟

در زمان های اخیر سگ های پلیس اکثرا از نوع سگ های کاری هستن (شما میتونید ژرمن شپردهای کاری رو از روی رنگ تیره و سیاهشون در مقایسه با سگ های نمایشی به رنگ مشکی و قهوه ای به راحتی تشخیص بدید).

از اونها در زمینه های مختلفی استفاده میشه و فقط محدود به فعالیت هایی مثل ردیابی، شناسایی، گشت زدن، دستگیر کردن، جستجو و نجات نیستن.

داشتن صاحب و اصالت که نشون دهنده ی توانایی های انجام فعالیت های کاری هست، بعلاوه ی تمرینات خوب فیزیکی و تقویت اعصاب جهت انجام کارهای پلیسی از جمله ویژگی های رضایت بخش در صاحبانی هست که به سگ هاشون تمرینات آمادگی برای پلیس شدن میدن.

آموزش و تربیت کردن اونها ممکنه به یک پرورش دهنده به عنوان مربی یا یک سازمان خاص نیاز داشته باشه و یا ممکنه خود نیروی پلیس که امکانات و شرایط ویژه ای برای تربیت کردن دارن، شخصا این مسئولیت رو به عهده بگیرن.

توسط |ژانویه 1st, 2019|سگ|بدون ديدگاه

ثبت ديدگاه