شستن سگ بعد از دستشویی

صفحه اصلی/سگ/شستن سگ بعد از دستشویی

شستن سگ بعد از دستشویی

توسط |فوریه 13th, 2019|سگ دسته بندی ها|بدون ديدگاه

توله ها خیلی شیرین و بامزه هستن، اما ممکنه براتون مشکل ایجاد کنن. باید برای یادگیری اینکه کجا و چطور دفع کنن، بهشون کمک کنین. اگه هم موهاش بلند باشه، احتمال کثیفیش زیاده. ممکنه تا زمانی که بتونه تعادلش رو حفظ کنه، چندین بار پاشو روی مدفوع خودش بذاره . اگه میخواین خونه تون تمیز باشه، باید بعد دفع، تمیزش کنین. در ادامه یادداشت شستن سگ بعد از دستشویی با بلاگ پتچی همراه باشید.

از دید سگ

مدفوع باقی مونده روی پوست و موی سگ، ممکنه باعث خارش و آسیب به پوست بشه. بعد دفع ممکنه هیجان زده بشه و بپره و بزرگ ترین چالش شما اینه که حواستون باشه تا بتونین پاکش کنین.

پاک کردن لحظه ای:

موقعیت

بهتره وقتی که کار سگ تون تموم شد، جوری قرارش بدین که دستتون به مقعدش برسه و بتونین پاکش کنین. مثلا می تونین دستاشو رو یه صندلی بذارین و بدنش رو به عقب بکشین تا به راحتی دستتون به اون  منطقه برسه. اگه سگ تون کوچیکه، روی یه صندلی بذارینش و دستاشو روی پشتی صندلی قرار بدین.

تمیزکردن

همیشه حواستون باشه هر جایی از بدنش که کثیف شده رو تمیزش کنین. اگه تازه باشه که می تونین با یکی دوتا دستمال تمیزش کنین.

خشک شده

اگه مدفوعش روی موهاش خشک شده باشه هم با چندتا دستمال و آب اضافی یا  شامپوی مخصوص میشه تمیز کرد. بهتره که برای این کار از دستکش استفاده کنین.

بین موها

دستکش دستتون کنین و اگه مدفوع خشک شده، با یه دستمال پارچه ای خیس تمیزش کنین. بهتره جوری قرارش بدین که ببینین که دارین چکار می کنین. مطمئن بشین که کامل تمیز شده و اگه دوباره خودشو کثیف کرد به قبلی اضافه نمیشه. بهتره موهای اطراف مقعد رو به بالا ببندین تا کمترکثیف بشه.

آماده سازی

همونطور که گفته شد بهتره موهای قسمت مقعد جمع بشه و حتی میشه از اسپری های نرم کننده توی اون ناحیه استفاده کرد تا موهاو پوستش نرم بشه و راحت تر تمیز بشه.

شستن سگ بعد دستشویی

روش حموم سریع:

آماده سازی

می تونین توی روشویی یا وان حموم بشورینش. اگه فقط میخواین همون قسمت کثیف رو بشورین، باید در نظر بگیرین که کجا راحت تر می تونین این کار رو بکنین.

کره ی بادوم زمینی

بهتره اطراف وان رو کره ی بادوم زمینی بمالین تا موقعی که میشورینش سرش گرم بشه. حواستون باشه که اونقدر کره بمالین که زمان کافی به شما بده.

آب

وان یا روشویی رو به اندازه ای از آب گرم پر کنین که تا پایین پاهاش بالا بیاد. لازم نیست تا بالا پرش کنین.

موقعیت

جوری سگ تون رو قرار بدین که پشتش به شما باشه.سرش با کره ی بادوم زمینی گرم میشه و شما هم می تونین به راحتی تمیزش کنین.

پارچه خیس

مقعدش رو با پارچه خیس تر کنین. اگه هم موهاش بلنده، می تونین با برس کثیفی ها رو جدا کنین.

تمیزکردن

با حرکات دایره وار و آروم، کثیفی رو تمیز کنین. بعدش هم میتونین با برس، کثیفی چسبیده رو جدا کنین.

خشک کردن

وقتی که سگ تون تمیز شد، از وان بیرونش بیارین و خشکش کنین. بهتره که بعدش یه تشویقی بهش بدین، اما زیاد بزرگ نباشه چون قبلش کلی کره ی بادوم زمینی خورده.

شستن سگ بعد از دستشویی کردن

احتیاط

  • بهتره هر دفعه بعد دفع، سگتون روتمیز کنین. اینطوری دیگه مدفوع خشک نمیشه و تبدیل به یه مشکل بزرگتر نمیشه.
  • زیر دمش رو نگاه کنین که یه وقت کثیف نباشه. این ناحیه ممکنه کثیف بمونه و شما اصلا متوجه نشین.
  • اگه کثیفی باقی بمونه، ممکنه باعث خارش و اذیت شدن سگ تون بشه.
  • اگه مدفوعی روی پوست باقی بمونه و خشک بشه، ممکنه دیگه نشه فقط با یه دستمال پاکش کرد و حموم لازم باشه.
  • میتونین بذارین یه زمان کوتاهی توی آب بشینه تا کثیفی از پوست و موهاش راحت تر جدا بشه.
  • خیلی از سگ های خیابونی ممکنه دچار مشکل سدوکوپروستاسیس بشن. به این صورت که مدفوع در مراحل مختلف در قسمت مقعد خشک میشه و اون ناحیه رو مسدود میکنه و سگ دیگه نمیتونه دفع کنه.
  • اگه سگ تون دائم در حال پریدن و دویدن باشه، احتمالا باید تمیزش کنین.

 

نتیجه

پس برای شستن سگ بعد از دستشویی باید این مطلب رو بدونید که خیلی از توله ها انرژی زیادی دارن و یک جا نمیمونن تا شما تمیزشون کنین  احتمالا هم به تمیزکاری نیاز دارن. بقیه شون هم براشون مهم نیست یا توجهی به تمیز شدن ندارن.

حواستون باشه که طبق برنامه، حمومشون کنین و توجه کنین تا اگه نیاز به تمیزکاری دارن، این کار رو انجام بدین. این کار باعث تمیز موندن خونه و خوش بو موندن سگ تون میشه.

ثبت ديدگاه