چطور یک سگ افسرده را سر حال بیاوریم؟

صفحه اصلی/سگ/چطور یک سگ افسرده را سر حال بیاوریم؟

چطور یک سگ افسرده را سر حال بیاوریم؟

توسط |ژانویه 9th, 2020|سگ دسته بندی ها|بدون ديدگاه

هر وقت که ما افسرده و ناراحت هستیم سعی می کنیم تا چیزی پیدا کنیم که حال ما را بهتر می کند. ما این قابلیت را داریم که از خانه بیرون برویم و کسانی که دوستشان داریم را ملاقات کنیم و با آنها در رابطه با مشکلاتمان حرف بزنیم. این امکان مطمئنا برای سگ ها وجود ندارد.

اما آنها هم شیوه های ارتباطی خاص خود را دارند. ما باید با دقت به رفتار سگ خود توجه کنیم تا متوجه شویم که مشکل کجاست و چرا سگ ما ناراحت و افسرده به نظر می رسد. اگر شما به سگ خود نزدیک باشید این اصلا کار سختی نخواهد بود.

اگر احساس کردید که سگ شما افسرده است نگران نباشید. ما در این نوشته به شما کمک می کنیم تا بدانید چگونه یک سگ افسرده را سر حال بیاورید! با ما در ادامه ی این نوشته از بلاگ پتچی همراه باشید.

یک برنامه روزانه برای آنها بوجود بیاورید!

یکی از دلایل اصلی که باعث می شود سگ ما افسرده شود تغییر ناگهانی در شرایط زندگی اوست. این تغییرات می تواند شامل تغییر محیط زندگی، از دست دادن یک دوست (سگ و یا انسان) و یا تغییر شرایط زندگی بعد از قبول سرپرستی توسط یک فرد جدید باشد.

فراهم کردن یک برنامه ی روزانه به آنها کمک می کند تا بهتر با شرایط جدید کنار بیایند. اینکه یک سگ بداند چه زمانی برای پیاده روی بیرون خواهد رفت یا چه زمانی غذای خود را خواهد خورد، به او کمک می کند تا با محیط جدید راحت تر اخت بگیرد.

بهتر است زمان پیاده روی و وعده غذایی اصلی آنها در یک زمان باشد. باید مطمئن شوید هر روز در زمانی مشخص این اتفاق برای او تکرار می شود. یک روتین مشخص برای خواب او بوجود بیاورید. وفاداری به این برنامه قطعا اوضاع را بهبود می بخشد.

آنها را از خانه بیرون ببرید تا فعالیت بدنی داشته باشند!

بعضی اوقات ما به یک هوای تازه نیاز داریم تا حال ما را سرجایش بیاورد. تقریبا همه ی ما در فضای باز و با یک نفس عمیق حالمان بهتر می شود. این موضوع درباره سگ ها هم صادق است.

تا جایی که به سلامت سگ آسیبی نرسد بیرون بردن سگ ها و قدم زدن در کنار آنها به شدت می تواند روحیه ی آنها را احیا کند. این فعالیت های جسمی نه تنها روحیه سگ را بهبود می بخشند، بلکه بر سلامت فیزیکی آنها هم تاثیرات بسیار مثبتی خواهند داشت.

آنها را به انجام رفتارهای مثبت تشویق کنید!

اگرچه به نظر می رسد که سگ ما که حالش گرفته است و افسرده به نظر می رسد با یک تشویقی سگ خوشمزه خوشحال خواهد شد، اما این اصلا رفتار تربیتی درستی نیست. این موضوع باعث می شود تا سگ حال بد و این رفتار منفی را دلیل تشویق شدن خود تلقی کند.

ما باید مطمئن شویم که رفتار نادرست در سگ ها به هیچ وجه با تشویق همراه نیست. سعی کنید تا سگ را به انجام رفتارهای شاد و سالم ترغیب کنید و در صورت مشاهده ی نتیجه بلافاصله آنها را به تکرار آن تشویق کنید.

به آنها اجازه دهید با سایر حیوانات در ارتباط باشند!

گاهی اوقات تنها چیزی که حیوان خانگی شما نیاز دارد این است که کمی با هم نوعان خود در ارتباط باشد. سگ ها به شدت موجودات اجتماعی هستند و وقتی ببیند یکی از آنها ناراحت و یا افسرده است به او کمک می کنند تا حالش بهتر شود.

فراموش نکنید که سگ ها اجتماعی هستند و دوست ندارند که تنها باشند. اینکه با سگ های دیگر در پارک دنبال هم بدوند و با هم بازی کنند حسابی خوشحالشان می کند. اگر متوجه شدید که سگ شما از همزیستی در کنار دیگر سگ ها خیلی سرحال می آید، بد نیست به فکر آوردن یک رفیق همیشگی برای او به خانه خود باشید.

ثبت ديدگاه