نگهداری گربه

صفحه اصلی/گربه/نگهداری گربه

نگهداری گربه

توسط |نوامبر 29th, 2017|گربه دسته بندی ها|بدون ديدگاه

گربه یکی از دوست داشتنی ترین و زیباترین حیواناتی است که برای نگهداری از آن باید وقت و زمان مناسبی رو اختصاص بدین. طبیعتا گربه هم مثل سایر حیوانات نیازهایی داره که باید مورد توجه قرار بگیره وگرنه بی توجهی شما میتونه باعث گوشه گیری و بیماری روحی حیوان خانگی شما بشه؛ به عنوان قدم ابتدایی برای نگهداری گربه شما می‌تونید با به گردش بردن حیوانات‌تون تاثیر بسزایی رو در روحیه اونا بزارین.

نگهداری گربه

نگهداری گربه

همچنین برای نگهداری گربه باید به مواردی مثل شست‌و‌شوی اون هم توجه ویژه‌تری داشته باشین؛ گربه‌ها به دو دلیل نیاز به شست و شوی مداوم دارن:

  • از مریض شدن‌شون جلوگیری بشه
  • میزان ریزش موی بدن‌شون کاهش پیدا کنه

درضمن باید توجه داشته باشین که بعد از هر بار شست‌و‌شوی گربه، در کمترین زمان ممکن بدنش رو خشک کنید تا هم مریض نشن و هم حالت تنفر براشون بوجود نیاد! حتما می‌دونید که گربه‌ها از آب و خیس شدن خیلی بدشون میاد.

یکی از مسئله هایی که در مورد تربیت گربه ممکنه باهاش درگیر باشید اینه که چه جوری گربه تون رو تربیت کنید که بتونه هرجایی که با خودتون بردینشون جای مناسب برای دستشویی کردنش پیدا کنه. تربیت گربه برای دستشویی کردن شاید یه کم کار ببره ولی شما را از استفاده از خاک گربه بی نیاز می کنه و طبیعتا خونه ی تمیزتری دارین.

نگهداری گربه - Cat Caring

نگهداری گربه

و اما اولین و ساده ترین گام ها برای نگهداری گربه چیست؟

برای اول کار باید ظرف گربه در کنار دستشویی خونه ی خود قرار بدین بعد کم کم ظرف خاک رو داخل دستشویی ببرین. گربه کم کم عادت می کنه برای دستشویی کردن باید از ظرف خاکش که داخل دستشوییه استفاده کنه. از خاک قابل شتسشو استفاده کنین و انتظار کثیف کاری هم داشته باشین. کم کم ظرف خاک رو بردارین که ممکنه بعضی ها بازم دوست داشته باشن که گربه تو خاک خودش دستشویی کنه.
مهم تر از دستشویی کردن گربه اینه که به گربه تون یاد بدید که به صداتون عکس العمل نشون بده یا به حرفتون گوش کنه این رفتار رو می تونید برای غذا دادن به گربه امتحان کنید و برای هر کاری که می خواید انجام بده با حرف یا صدای خاص خودش باهاش ارتباط برقرار کنین.نکته بعدی که باید بدان توجه کنید این است که بهتره غذای مناسبی رو در اختیار این موجودات دوست داشتنی قرار بدید تا بتوانند نیروی لازم را برای فعالیت های خودشون بدست بیاورند اما در قرار دادن این مواد به گربه هاتون زیاده روی نکنید، بهتره همانطور که گفته شد براساس فعالیت های بدنی آن ها این کار صورت بگیرِ.

محصولات مرتبط

ظرف آب و غذای گربه دو قلو سرامیکی ایزار برند فرپلاست

ظرف آب و غذای گربه دو قلو

ظرف خاک در دار با سقف متحرک پریما کاربیو برند فرپلاست

ظرف خاک در دار با سقف متحرک

اسکرچر گربه برند فرپلاست، Ferplast

اسکرچر گربه

ثبت ديدگاه