بهترین سگ های نگهبان

صفحه اصلی/سگ/بهترین سگ های نگهبان

بهترین سگ های نگهبان

در طول تاریخ، یکی از وظایف اصلی سگ های اهلی، محافظت و نگهبانی از صاحبشون در مقابل حیوانات و عوامل خطرناک بوده. با اینکه امروزه خیلی از سگ ها به صورت غریزی مثل یه نگهبان رفتار می کنن، گونه های خاصی وجود دارن که به طور اختصاصی به عنوان سگ نگهبان شناخته می شن.متخصص های آموزش سگ، با توجه به قدرت بدنی، خلق و خو، شجاعت، وفاداری و مقاومت سگ ها در مقابل درد، 10 گونه ی زیر رو به عنوان بهترین سگ های نگهبان معرفی کردن.در ادامه با پتچی همراه باشید.

بول مستیف

این گونه به خاطر قدرت بدنی،غریزه ی محافظت ،شجاعت و وفاداری بیش از حد، مورد توجه واقع شده. اگه غریبه ای نزدیکش بیاد، سر راهشو میبنده یا بهش حمله می کنه. هرچند که خیلی سگ رامی هست وحیوون خونگی خوبیه. این  سگ رو می تونیم به عنوان یکی از بهترین نژاد سگ نگهبان انتخاب کنیم.

بول مستیف_Bullmastiff

دوبرمن پینشر

اگه ملک بزرگی دارین و میخواین ازش محافظت کنین، این سگ بهترین نگهبانه. این گونه خیلی سریعه و تو زمان کمی خودشو به فرد غریبه می رسونه. همچنین به عنوان پنجمین سگ باهوش جهان هم شناخته می شه و بسیار هشیار و وفاداره.

روتوایلر-Rottweiler

روتوایلر

سگ روتوایلر اصالتا ، سگ گله ست و با تمام قوا از گله محافظت می کنه. گونه ی باهوش و وفاداریه و از غریبه ها تا وقتی که نشناستشون ، دوری میکنه و یادگیری خوبی هم داره.

کومندور

قبلا برای محافظت از گوسفندها استفاده میشده و غریزه ی طبیعی برای نگهبانی داره. این گونه فعال، شجاع، وفادار، قوی و باوقاره. اگه درست تربیت  بشه، حیوون خونگی خوبی برای خانواده میشه.

کومندور

پولی

این گونه به خاطر غریزه ی شکاک شون مورد توجه هست. همیشه هشیاره و در صورت حس کردن هر چیز غیرعادی پارس میکنه تا صاحبش باخبر شه. این سگ خیلی باهوشه و نباید تنهاش بذارین. اگه خانواده ای فعال و اهل کوه پیمایی، دویدن و فعالیت های خارج خونه باشن، این سگ مناسبشونه.

جاینت اشنازر

این سگ ، نیرومند و فعاله و باید با جدیت تربیت بشه. این سگ نیاز به محرک ذهنی و فیزیکی و توجه زیادی داره. همچنین سگ هایی ترسناک و نگهبان هایی فوق العاده و بسیار وفادار به خانواده شون هستن.

جاینت اشنازر-Giant Schnauzer

جرمن شپرد

این سگ ها شجاع، بی پروا، بی نهایت باهوش هستن و خیلی راحت یاد میگیرن؛ بنابراین، سگ های پلیس خوبی می شن. اگه تو خونه باشه، حرکات آرومی داره، اما اگه خونه یا صاحبش در خطر باشه، سریع واکنش نشون میده.

رودژین ریجبک-Rhodesian Ridgeback

به دلیل اینکه در ابتدا برای شکار شیر پرورش داده شده، غریزه و میل شکاری قوی داره. این سگ وفادار و ذاتا نگهبانه. چونکه برای هر کسی پارس نمیکنه، اگر صدای پارسش رو شنیدید، جدیش بگیرین. به دلیل اینکه ذاتا رام نیست، باید خوب تربیت و کنترل بشه. عاشق اینه که بغلش کنین و و فکر می کنه که می تونه رو پای صاحبش بشینه. رودژین ریجبک هم یکی از بهترین نژاد سگ نگهبان هستش.

کوواز

این سگ رو محدوده ی زندگیش خیلی حساسه و غریزه ی قوی برای نگهبانی از خونه و خانواده ش داره. همچنین از غریبه ها دوری می کنه و دوست داره از طرف خانواده ش مورد توجه واقع بشه.

استافورد شایر تریر

این سگ که معمولا با پیت بول تریر اشتباه گرفته میشه، در ابتدا برای جنگ با خرس و گاو نر پرورش داده شده. ذات خشن و محافظ این سگ باعث شده که نگهبان خوبی بشه؛ اما باید تو سنین پایین به خوبی تربیت بشه. این گونه فقط موقع محافظت رفتار خشنی داره و حیوون خونگی خوبیه.

توسط |نوامبر 14th, 2018|سگ|بدون ديدگاه

ثبت ديدگاه