10 گونه از سگ ها با کمترین ریزش مو

صفحه اصلی/سگ/10 گونه از سگ ها با کمترین ریزش مو

10 گونه از سگ ها با کمترین ریزش مو

توسط |نوامبر 3rd, 2018|سگ دسته بندی ها|بدون ديدگاه

آیا دنبال یه سگ می گردین اما نمیخواین زیاد درگیر تمیزکاری بشین؟ شاید حساسیت داشته باشین و یه سگ بخواین، اما دلتون نمیخواد موی سگتون همه جا پخش بشه. راستش همه ی سگ ها ریزش مو دارن. اما بعضی هاشون بیشتر از بقیه ریزش مو دارن. به خاطر همین یه لیستی از سگ هایی که کمترین ریزش مو رو دارن براتون آماده کردیم. در نظر داشته باشید که این گونه ها جوری یستن که اصلا باعث حساسیت نشن و فقط ریزش موشون کمه.در ادامه با پتچی همراه باشید تا 10 گونه از سگ ها با کمترین ریزش مو را به شما معرفی کنیم.

بیچون فرایز-Bichon-Frise

بیچون فرایز

خیلی ها عاشق این سگن که پوشش بلندی داره و باید دائم تمیز بشه. شونه زدن و تمیزکردن روزانه باعث میشه که پوشش فر و نرمشون خوب به نظر برسه و موهاش زیاد تو خونه نریزه. این نژاد از سگ یکی از نژادهای سگ آپارتمانی بدون ریزش مو هستش.

بروکسل گریفون

این گونه دو نوع داره که یکیش دارای پوش نرم و یکی زبره. نوع اول پوشش دو لایه داره و ریزش موهاش زیاده . نوع دوم همیشه ریزش مو نداره و معمولا موقع شونه کردن موهاش میریزه.

بروکسل گریفون-Griffon bruxellois

 

کرستد چینی

این سگ هم دو نوع داره که یکی مو داره و دیگری تقریبا مویی روی بدنش نیست. با اینکه نوع اول مو داره، مثل نوع بی مو خیلی ریزش مو نداره. نوع اول رو باید به صورت روزانه شونه کرد و از نوع بی موی اون باید به خوبی مراقبت کرد تا مشکلی برای پوستش پیش نیاد.

اما به صورت کلی هردوشون برای کسی که یه سگ با ریزش موی کم میخواد، مناسبه. اگه سگ بدون ریزش مو می خواید این سگ می تونه بهترین انتخاب شما باشه.

گری هوند ایتالیایی

این نوع از سگ ها خیلی راحت نگهداری میشن و کمترین ریزش مو رو دارنو تقریبا به شونه کردن مو نیازی ندارن چون موهاشون خیلی کوتاهه و حتی بعضی اوقات تو زمستون باید بهشون لباس پوشوند تا سردشون نشه.

گری هوند ایتالیایی-Italian greyhound

کومندور

ممکنه به نظر بیاد که ریزش موی این گونه ی خاص زیاده ، اما کاملا برعکسه. وقتی توله ها به دنیا میان، موهای صافی دارن که به تدریج حالت میگیره و در نهایت تا دو سالگی تبدیل به رشته های ضخیم و به هم پیچیده میشه. دلیل داشتن این نوع پوشش برای حفاظتشون در برابر گاز گرگ بوده ؛ چونکه در اصل به عنوان سگ نگهبان تو مجارستان استفاده میشدن. این سگ یکی از نژادهای سگ خانگی بدون ریزش مو هستش.

لوچن

لوچن که در آلمانی به معنی شیر کوچیکه، موهایی بلند و لخت داره. ممکنه به نظر گزینه مناسبی برای کسی که دنبال یه سگ بدون ریزش مو میگرده نباشه ، اما لوچن اصلا حساسیت به وجود نمیاره. معمولا موهاشون مدل موی شیر زده میشه که یعنی فقط دورو بر مچ پا و دم وسرو گردن موهای بلند دارن و بقیه جاها موهاکوتاهه.

پودل

پودل ها یه لایه مو دارن که خیلی هم کم ریزش داره. در واقع این سگ ها برای پرورش گونه هایی استفاده می شدن که حساسیت ایجاد نمی کرد. چه سگ بزرگ بخواین و چه کوچیک، ریزش موی همه ی انواع پودل ها کمه.

پودل-Poedel

واتر پرتقالی

رئیس جمهور سابق آمریکا، اوباما، از این نوع سگ داشت که اصلا باعث حساسیت نمیشه. حتی با وجود موهای بلندش که اگه کوتاه نشه، دائما بلندتر میشه، ریزش موهاش خیلی کمه و راحت میشه م نگهش داشت. مثل لوچن هم مدل موی شیر داره.

شولوویتزکوئینتلی

واقعا چه اسم عجیبی!  این گونه یه سگ مکزیکی و بدون مو هست   و انواع مختلف با پوشش های مختلفی داره. به هر حال ریزش موی همشون کمه و تقریبا به شونه کشیدن نیازی ندارن. پوستشون خیلی نرمه و هر چند وقت یه بار باید کمی روغن بهش بمالید. نوع مودارش هم فقط هر چند وقت یه بار به یه حموم نیاز داره و برای کسی که دنبال یه سگ بی دردسره، گزینه ی مناسبیه.

یورکشایر تریر-Yorkshireterriër

یورکشایر تریر

سگ دیگه ای که خیلی  ها دوستش دارن، یوکشایر تریره که برخلاف رشد دائم موهاش، کمترین میزان ریزش مو رو داره. با اینکه به شونه کشی و تمیزکاری دائم نیاز داره، ریزش موهاش کمه و هم با موهای بلند و هم با موهای کوتاه راحته. همه این سگ رو به اینکه دوست داره دائم روی پای آدما بشینه ، میشناسن.

محصولات مرتبط

برس سگ برند فرپلاست Ferplast دارای دکمه تخلیه مو سایز بزرگ

برس سگ برند فرپلاست دارای دکمه تخلیه مو

شامپو فوم سگ برند Oster

خانه سگ کاسِتا برند فرپلاست

ثبت ديدگاه