گران‌ترین سگ‌ها و گربه‌های جهان

صفحه اصلی/سگ, گربه/گران‌ترین سگ‌ها و گربه‌های جهان

گران‌ترین سگ‌ها و گربه‌های جهان

سگ و گربه دو حیوانی هستن که می‌شه نژادهای مختلفی از اونها رو به عنوان حیوان خانگی در خانه نگه داشت. بسیاری از مردم هم به دلایل مختلف ازجمله علاقه به حیوانات، تنها نماندن، محافظت از خانه و… به نگهداری از اون ها علاقه نشون میدن.

نژادهای مختلفی از سگ و گربه ها وجود داره که بسته به نوع نژاد، روش نگهداری و قیمت اونها فرق می‌کنه اما به‌طور کلی می‌شه گفت نگهداری از حیوانات خانگی هزینه نسبتا زیادی داره. در این مقاله چند نمونه از گران‌ترین سگ‌ها و گربه‌های جهان رو بهتون معرفی می‌کنیم.

سگ نژاد سالوکی (Saluki)

این نژاد را می‌شه گران‌قیمت‌ترین نژاد سگ در دنیا دونست که قیمتی حدود 2 هزار و 500 دلار داره. این سگ حتی سگ سلطنتی مصر هم بوده. از نظر ظاهر این سگ رو میشه لاغر‌ اندام و قدبلند دونست. مذکرها 70 سانتی متر قد و 27 کیلوگرم وزن دارن. این سگ‌ها تا حدودی شبیه به سگ تازی هستن.

سگ های سالوکی زیاد نیاز به مراقبت ندارن ولی یکی از مهم‌ترین نیازهاشون فعالیت و ورزش زیاد در روز هستش. اما به‌طور کلی برای کسانی که برای اولین باره که می‌خوان از یک سگ نگهداری کنن، این نژاد گزینه خوبیه.

سگ نژاد سالوکی

گربه آمریکایی وایرهیر (American wirehair)

گربه آمریکایی وایرهیر 1000 تا 1200 دلار قیمت داره. این گربه موهای سیم مانند داره و علت نام گذاری این نژاد هم به همین دلیله (وایرهیر در انگلیسی به معنی موسیمی هست). وایرهیر حدود 14 تا 18 سال عمر می‌کنه. خیلی بازیگوش، مهربان و سازگار و همچنین اجتماعی است.

این گربه عاشق بازی های فکری و تعاملیه. گربه های مو سیمی، یه ویژگی بسیار دوست داشتنی دارن و اونم اینه که دوست دارن دنبال  کسایی که دوستشون دارن، برن یا کنار صندلی و تختخوابش بخوابن. وایرهیرها در شکار پرندگان ماهرن پس سعی کنید با پرنده ها توی یک خانه نگهشون ندارین.

گربه آمریکایی وایرهیر

سگ های لوچن (Lowchen)

این نژاد یکی دیگر از سگ‎های گران‌قیمت در دنیا است. نژاد Lowchen که در فرانسوی به معنی شیر کوچک است معمولا 35 سانتی متر و 8 کیلوگرم وزن داره. این سگ چهره منحصر به فردی نداره و دلیل اصلی گرانی این سگ کمیاب بودنشه. از ویژگی‌های شخصیتی شیر کوچک میشه به شاداب بودن و بازیگوش بودن اشاره کرد. این سگ‌ها با کودکان رفتار دوستانه ای‌دارن و در قدیم بسیار مورد توجه پادشاهان فرانسه و آلمان بودن.

سگ های لوچن

گربه کِرل آمریکایی (American curl)

کرل آمریکایی بین 800 تا 1300 دلار قیمت داره. این گربه فوق العاده زیباست و گوش‌های منحصر به فردی داره که مشخصه اصلی اونه. گوش های این گربه، به عقب تا خوردن. علت حالت گوش های این گربه ها، جهش ژنتیکی‌شون هستش.

گربه کِرل آمریکایی

کرل آمریکایی گربه فوق العاده خوشحال و بازیگوشیه. آراستنش سادس و ریزاندام محسوب می‌شه. کرل های نر بین 3 تا 4 و نیم و کرل‌های ماده بین 2 و نیم تا 3 کیلوگرم وزن دارن. این نژاد با دیگر حیوانات خانگی و با کودکان به راحتی ارتباط می‌گیرن و بسیار مهربان هستن. کرل‌ها صدای ریزی دارن و معمولا ساکت هستن. برای کسانی که اولین بار است تصمیم به نگهداری از گربه می‌گیرن؛ این نژاد گزینه‌ای بسیار مناسب هستش.

محصولات مرتبط

غذای خشک توله سگ برند مونژه

غذای خشک توله سگ برند مونژه

اسباب بازی گربه برند فرپلاست

اسباب بازی گربه برند فرپلاست

قلاده متری سگ برند فرپلاست

قلاده متری سگ برند فرپلاست

توسط |آوریل 21st, 2018|سگ, گربه|بدون ديدگاه

ثبت ديدگاه